تبلیغات

نرخ سود بازپرداخت تسهیلات تک رقمی شد/ ابلاغ دستورالعمل به بانک ها از هفته آینده

مدیرعامل بانک مسکن گفت:نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای خرید و ساخت مسکن از 11 درصد به 9.5 درصد و از محل صندوق در بافت فرسوده شهری به 8 درصد کاهش يافت.

نرخ سود بازپرداخت تسهیلات تک رقمی اعلام شدبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن در نشستی خبری گفت: نرخ سود بازپرداخت تهسیلات خرید و ساخت مسکن در مناطق بافت فرسوده شهری و سایر مناطق شهری پس از 25 سال تک رقمی اعلام شد تا تسهیلات مسکن، اقشار بیشتری از جامعه را پوشش دهد.

وی با تاکید بر اینکه رونق اقتصادی و خروج از رکود یکی از دغدغه های اصلی کشور است، ادامه داد: بخش مسکن و ساختمان همواره نقش پیشران در رونق اقتصادی را بر عهده داشته چراکه با حدود 100 رشته صنعت از جمله فولاد، کاشی، سیمان و سایر مصالح ساختمانی ارتباط دارد بنابراین رونق در بازار مسکن می تواند نقش مهمی در خروج کشور از رکود داشته باشد.

بت شکن با بیان اینکه صندوق پس‌انداز مسکن یکم از خرداد سال گذشته با نرخ سود بازپرداخت 14 درصد فعالیت خود را آغاز کرد،گفت: در جهت تقویت رژیم پس‌انداز و حمایت از خانه دار شدن اقشار متوسط و زوجین نرخ سود این تسهیلات به 9.5 درصد در مناطق شهری و 8 درصد در بافت فرسوده شهری کاهش یافت.

وی افزود: در سال گذشته متوسط افتتاح حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم روزانه 169 فقره بود که به محض کاهش نرخ سود از 14 درصد به 11 درصد این میزان به متوسط روزانه 385 فقره افزایش یافت که از افزایش بیش از 2 برابری میزان متقاضیان حکایت دارد.

مدیرعامل بانک مسکن در خصوص تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده گفت: دولت برای اعطای یارانه مابه التفاوت سود تسهیلات بافت فرسوده محدودیت دارد بنابر این هدف دوم کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم احیای بافت فرسوده است تا کمترین میزان نرخ سود توسط متقاضیان خرید وساخت در این بافت‌ها پرداخت شود.

وی ادامه داد: برنامه ما پرداخت سالانه حدود 100 هزار فقره تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز است که در صورت تجهیز منابع بیشتر امکان افزایش سقف تسهیلات پرداختی وجود دارد.

این مقام مسئول بانک مسکن افزود: دستورالعمل کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی با هماهنگی با بانک مرکزی طی هفته آینده به شعب بانک مسکن در کل کشور ابلاغ می شود.

بت شکن با یادآوری اینکه سقف تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای تهران 80 میلیون تومان، برای مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر 60 میلیون تومان و برای سایر شهرها 40 میلیون تومان است، گفت:اقساط پلکانی تسهیلات 60 میلیون تومانی در بافت فرسوده شهری که در گذشته با سود 14 درصد 862 هزار تومان بود، با سود 8 درصد به 512 هزار تومان و در خارج از بافت فرسوده شهری با سود 9.5 درصد به 557 هزار تومان کاهش یافت که حاکی از کاهش 41 درصدی میزان اقساط پرداختی دارد.

مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: همچنین از این به بعد اقساط پلکانی تسهیلات 80 میلیون تومانی در بافت فرسوده شهری با سود 8 درصد به 683 هزار تومان و برای داخل شهر تهران با سود 9.5 درصد 742 هزار تومان خواهد بود.

بت شکن با اشاره به اینکه در شهریورماه عموماً حجم استفاده از تسهیلات مسکن افزایش می یابد، گفت: اخیرا شاهد افزایش نرخ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بودیم که بانک مسکن با عرضه اوراق بیشتر در جهت متعادل کردن این نرخ گام برداشت.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار