تبلیغات

جزییات پروژه دانشگاه استنفورد درباره تأثیر هوش مصنوعی بر زندگی شهری در سال 2030

جزییات پروژه دانشگاه استنفورد درباره تأثیر هوش مصنوعی بر زندگی شهری در سال 2030

فناوری اطلاعات > اینترنت - دانشگاه استنفورد با راه‌اندازی پنل تحقیقاتی به کمک متفکران صنعتی قصد دارد تأثیر هوش مصنوعی بر زندگی شهروندان شهرهای امریکای شمالی در سال 2030 را مورد کنکاش قرار دهد.

به گزارش خبرآنلاین، موضوع تحقیقاتی بانام Artificial Intelligence and Life in 2030 بر اساس دستاورد یکصد سال مطالعه روی هوش مصنوعی/AI100 متمرکز خواهد شد تا تأثیر و تأثر نرم‌افزارهای هوشمند، سنسورها و ماشین‌های یادگیری روی رفتار و اخلاق شهروندان در آمریکای شمالی را بسنجد.

پیتر استون از دانشگاه آستین تگزاس که مدیریت کرسی 17 نفره این تحقیق را برعهده دارد در این زمینه تأکید می‌کند که اپلیکیشن های هوش مصنوعی کیفیت زندگی و اقتصادمان را تا 2030 متحول می‌کند اما درعین‌حال با ایجاد چالش، شغل و درامد ما را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و به همین خاطر باید وجوه مشترک هوش مصنوعی و زندگی جدید را بیابیم و یافته‌هایمان را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

8 بخش مورد مباحثه در پنل مذکور شامل حمل‌ونقل، ربات‌های سرویس‌دهنده و خانگی، بخش سلامت و بهداشت، آموزش، سرگرمی و انترتینمنت، سرمایه گذاری روی فناوری‌هایی که منجر به توسعه مدل‌های پیشگو برای جوامع با محدودیت منابع می‌شود، امنیت عمومی جوامع و کاریابی و نیروی کار است که می‌تواند منجر به واقعیت سازی برای جوامع هوشمند در آینده شود.

برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

5656

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار