تبلیغات

شهریور، ماه خونین جاده‌های ایران/مرگ روزانه ۵۵ تن در تصادفات شهریور/ ۲۲ هزار کشته در ۱۰ سال

شهریور، ماه خونین جاده‌های ایران/مرگ روزانه ۵۵ تن در تصادفات شهریور/ ۲۲ هزار کشته در ۱۰ سال

جامعه > حوادث - سازمان پزشکی قانونی با اشاره به مرگ روزانه ۵۵.۴ تن در تصادفات شهریور ماه سال جاری ، اعلام کرد بررسی انجام گرفته در ۱۰ سال اخیر نشان از ۲۲ هزار کشته طی این مدت در حوادث رانندگی کشور دارد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سازمان پزشکی قانونی ،با توجه به افزایش حجم سفرها در آخرین ماه از فصل تابستان و بالا رفتن میزان تردد در جاده های کشور شاهد آن هستیم که بیشترین آمار حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن نیز در این ماه به ثبت می رسد.

در 10 سال گذشته (1385 تا 1394) 22 هزار و 684 تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم 10.8 درصد از کل تلفات رانندگی این مدت را در برمی گیرد.
براساس این گزارش هر چند طی 10 سال اخیر همواره شاهد کاهش آمار تلفات حوادث رانندگی در شهریور هر سال نسبت به سال قبل از آن بوده ایم به نحوی که این آمار از سه هزار و 240 کشته در سال 1385 به یکهزار و 718 کشته در سال 1394 رسیده است؛ اما تلفات تصادفات در شهریور ماه همچنان رقم قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد.

**مرگ روزانه 55.4 تن در تصادفات شهریور
در ادامه این گزارش آمده است ،بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که میانگین مرگ روزانه افراد در حوادث رانندگی شهریور ماه از ایام نوروز نیز بیشتر است. به عنوان نمونه در سال گذشته (1394)، 968 تن در حوادث رانندگی نوروز جان باختند که میانگین روزانه آن برابر با 48.4 تن گزارش شده، این در حالی است که آمار تلفات شهریور ماه همان سال یکهزار و 718 تن یعنی روزانه 55.4 تن بوده است.
طی سال گذشته (1385 تا 1394) به طور کلی 210 هزار و 677 تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که 22 هزار و 684 تن آن تنها مربوط به ماه شهریور است.

۴۲۴۲

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار