تبلیغات

واکنش حافظی به طرح شهرداری تهران برای شهرک نیایش

واکنش حافظی به طرح شهرداری تهران برای شهرک نیایش

رحمت‌الله حافظی، در مورد وضعیت «شهرک نیایش» در جنوب برج‌های آتی‌ساز در بزرگراه شهید چمران با بیان اینکه در بخشی از یک پهنه 141 هکتاری در این بزرگراه عده ای سکونت گزیده‌اند، گفت: با اینکه سکونت آنها غیر قانونی بوده، اما از آنجایی که این افراد از اوایل انقلاب در این محل زندگی کرده و سکونت آنها به رسمیت شناخته شده، علاوه بر دریافت خدماتی همچون آب، برق و... از کلیه خدمات شهری نیز برخوردار شده‌اند.

وی با بیان اینکه با این حال شهرداری برنامه ویژه‌ای برای این پهنه در نظر گرفته است، افزود: شهرداری برای این پهنه ایجاد فضای اداری - تجاری و تفرجگاهی در نظر گرفته است.

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر با بیان اینکه شهرداری نباید خاطر و امنیت روانی شهروندان و اهالی را مخدوش کند، گفت: باخبر شدیم که شهرداری با دریافت حکمی از ماده 9 با مردم تماس گرفته و به طور مدام، تخریب را به آنها گوشزد می‌کند!

وی با بیان اینکه شهرداری باید پیش از هر اقدامی طرح موضوعی و موضعی این پهنه را برای تصویب به شورای شهر بیاورد، تاکید کرد: حتما باید در این طرح پهنه‌ای نیز برای سکونت این افراد در نظر گرفته شود تا امنیت روانی اهالی و سکنه مخدوش نشود.

حافظی با تاکید بر اینکه باید در قالب تفاهم و تعامل مشکلات حل و فصل شود، گفت: باید در طرح موضعی علاوه بر اینکه پهنه ای برای سکونت اهالی در نظر گرفته شود ، در ابتدا سکونتگاه ساخته و پس از آن نسبت به انتقال اهالی به مکان‌های جدید اقدام کرد.

۴۲۴۲

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار