تبلیغات

مرگ 180 نفر در تصادفات رانندگی 10 روز اخير

رييس پليس راهور ناجا گفت:در 10 روز ابتدایی شهریور امسال 180 نفر جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش دو درصدی داشته است.

مرگ 180 نفر در تصادفات رانندگی 10 روز اخيربه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار تقی مهری، رييس پليس راهور ناجا در حاشیه گشت جاده ای در محور تهران ـ کرج با اشاره به اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی برای اجرای طرح تابستانه تمهیدات خاصی را به ویژه در استان های زیارتی و سیاحتی اندیشیده است افزود: به همین منظور حدود 5000 نیرو با 800 دستگاه خودرو از سایر بخش ها به کمک پلیس راه و پلیس ترافیک شهری در شهریورماه آمده اند و هر قدر به روزهای پایان شهریور نزدیک می شویم حجم مسافرت ها افزایش می یابد.

وی گفت: در 10 روز ابتدایی شهریور امسال 2000 نفر در جاده ها مجروح شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته پنج درصد کاهش یافت و در همین مدت نیز 180 نفر جان باختند که این آمار نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش دو درصدی داشته است. 

سردار مهری افزود: در سال گذشته یک و نیم میلیون دستگاه خودرو شماره گذاری شد و همین تعداد هم گواهینامه گرفتند و با توجه به افزایش شماره گذاری خودرو در پنج ماهه امسال، پیش بینی می کنیم تعداد سفرها و کاربران ترافیک در روزهای باقیمانده از تابستان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کنند.

وی گفت: کمتر از 20 روز تا پایان شهریور باقی مانده است و با توجه به افزایش سفرها از مردم و رانندگان تقاضا می کنیم مقررات راهنمایی و رانندگی را بیشتر رعایت کنند. 

سردار مهری مهمترین علت تصادفات جرحی و فوتی در 10 روز ابتدایی شهریور را سرعت غیرمجاز و پس از آن انحراف به چپ در جاده های دو طرفه خواند و افزود: بی توجه به جلو از دیگر عوامل است و 35 درصد تصادفات هم در اثر واژگونی به سبب خستگی و خواب آلودگی رخ داده است. 

وی با اشاره به اینکه 63 درصد تصادفات منجر به فوت در این 10 روز در 30 کیلومتری شهرها صورت گرفته است از رانندگان خواست در مورد رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به خصوص در نزدیک شهرها دقت بیشتری داشته باشند و به علائم هشداردهنده توجه بیشتری کنند. 

سردار مهری 15 دقیقه استراحت پس از هر دو ساعت رانندگی را الزامی خواند و از سرنشینان خودروها نیز خواست فضای آرام بخشی را برای راننده فراهم کنند. 

وی گفت: بر اساس آمار پزشکی قانونی 1720 نفر در شهریورماه سال گذشته در تصادفات رانندگی جان باختند که اگرچه در 10 روز ابتدایی شهریور امسال آمار تلفات رانندگی به نسبت مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است اما پلیس برنامه های خاصی را در ایام باقیمانده از تابستان پیش بینی کرده است و طرح تابستانه پلیس تا چهار مهر ادامه دارد. 

سردار مهری از افزایش گشت های نامحسوس پلیس در این روزها خبر داد و افزود: افسران ما همچنین برای کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی با لباس مبدل داخل اتوبوس ها حضور خواهند یافت و حرکت رانندگان را ارزیابی می کنند. 

وی از سرنشینان اتوبوس ها هم خواست در صورت مشاهده تخلف رانندگان اتوبوس شماره پلاک خودرو را که داخل خودرو نصب شده است به شماره 110120 پیامک کنند تا همکاران ما که در مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک این پیامک را بررسی می کنند به گشت های در مسیر، دستور پیگیری می دهند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: تا پایان شهریور نزدیک به 700 دستگاه دوربین در جاده های کشور نصب خواهد شد. 

سردار مهری تعداد نقاط حادثه خیز کشور را 5200 نقطه خواند و افزود: بیش از 3000 از این نقاط در سطح جاده هاست. 

وی با اشاره به اینکه درباره آشکارسازی این نقاط حادثه خیز اقدام شده است گفت: برای کنترل بیشتر این نقاط و پیشگیری از وقوع خطرات و تصادفات تیم هایی در این نقاط مستقر شده اند.

وی درباره نصب دوربین ها نیز گفت: در بهمن و اسفند سال گذشته دوربین هایی در محورهای تهران ، قم ، اصفهان و شیراز نصب شد و امسال با تلاش وزارت راه و شهرسازی بیش از 300 دستگاه دوربین نصب شده است. 

سردار مهری افزود: این دوربین ها در محورهای تهران ـ‌ کرج، کرج ـ قزوین، قزوین ـ تبریز و قزوین ـ رشت نصب شده است. 

وی گفت: از ویژگی های این دوربین ها این است که میانگین سرعت میان دو دوربین را محاسبه می کنند و اگر راننده سرعت غیرمجاز داشته باشد اعمال قانون می شود. 

سردار مهری افزود: این دوربین ها فاصله طولی و عرضی را هم محاسبه می کنند و متخلفان را جريمه مي كند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار