تبلیغات

رضایی: دشمنان اسلام به وحشت افتاده‌اند

کد خبر: ۳۸۰۸۸۵

۱۶  بازدید

در دیدار با آیت الله اعرافی:

خبرگزاری فارس: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، امروز با حضور در مرکز مدیریت حوزه‌های علیه با حضرت آیت الله اعرافی، مدیریت حوزه های علمیه و جامعه المصطفی دیدار کرد.

رضایی در این دیدار با اشاره به رویکرد دنیای غرب به جهان اسلام، اظهار داشت: دشمنان اسلام از بیان اندیشه اسلام در دنیا به وحشت افتاده‌اند و اکنون روحیه گفت‌وگو و مجاهدت علمی روحانیت شیعه، می‌تواند پیشگامی خودش را در جهان نشان دهد. ان‌شاءالله شما در این جایگاه جدید، اطلاعات و تجربه گران‌بهاتان از جوامع جهانی را به‌کار گرفته و نیازهای این جوامع را به علما و طلاب منتقل کنید.

وی با اشاره به لزوم بیان دیدگاه‌های اسلام در مورد مسائل اجتماعی،‌افزود: انتقال دقیق نیازهای معرفتی جوامع به علما، تولید هدف‌مند محتوا را میسر می‌کند. اگر عامل تشویقی را برای به صحنه آمدن دین اسلام در حل مسائل جهان به‌کار بگیرید، همانند موجی که آیت‌الله مطهری در دانشگاه‌ها پیش از انقلاب به راه انداخت، یک جهاد بزرگ صورت داده‌اید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فعالیت‌های مجمع در خصوص تدوین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: ایده این سیاست‌ها از جانب مقام معظم رهبری بیان و در مجمع، کارهای کارشناسی تدوین این سند انجام شد. در کنار سند چشم‌انداز و سیاست‌های اصل 44، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند به شکوفایی اقتصادی ایران منجر شود.

آیت‌الله اعرافی نیز در این دیدار، با بیان ویژگی‌های بین‌المللی انقلاب اسلامی و اشاره به فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری گفت: بازمهندسی در معرفی انقلاب اسلامی در حوزه بین‌الملل، می‌تواند زمینه تحولات عظیمی در روابط ما و گفتمان بین‌المللی انقلاب باشد.

وی افزود: حوزه‌های علمیه می‌توانند به سوی تمدن‌سازی و پاسخ به نیازهای اجتماعی مسلمانان جهت‌گیری کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار