تبلیغات

آلودگی‌های نفتی اصلی‌ترین عامل مرگ پستانداران خلیج فارس

آلودگی‌های نفتی اصلی‌ترین عامل مرگ پستانداران خلیج فارس

جامعه > محیط زیست - ایسنا نوشت: مدیر دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: آلودگی نفتی یکی از عوامل اصلی مرگ‌ومیر پستانداران دریایی در حوزه خلیج فارس و عمان است.

داوود میرشکار،مدیر دفتر زیست بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست، در خصوص مشکلات حوزه خلیج فارس و دریای عمان در بحث پستانداران دریایی اظهار کرد: صیادی نامتعارف، عدم کنترل صید ضمنی، عدم شناسایی مسیر تردد این پستانداران دریایی به دلیل نبود تکنولوژی‌های نوین و تک‌های ماهواره‌ای و تصادف آنها با شناورهای بزرگ، از مهمترین دلایل مرگ و میر پستانداران دریایی حوزه خلیج فارس و عمان است.

وی با بیان اینکه آلودگی‌های نفتی در سطح آب باقی می‌ماند، گفت: پستانداران ما در جهت برطرف کردن نیاز تنفسی خود و آمدن به سطح آب بر اثر مواجه با آلودگی نفتی، دچار مسدود شدن راه‌های تبادل هوایی می‌شوند.

مدیر دفتر زیست‌ بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست ادامه داد: در نهایت پستانداران دریایی با مشکل در سیستم تنفسی از بین می‌روند.

میرشکار در خصوص دیگر عامل مرگ‌ومیر پستانداران دریاهای جنوبی کشورمان نیز گفت: امواج‌های زیر دریا (سونارها)، راهبری مغز پستانداران دریایی را مختل کرده و با کشاندن به سمت ساحل، در آن مکان موجبات مرگ این‌ گونه‌های در حال انقراض را فراهم می‌کند.

۴۲۴۲

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار