تبلیغات

ضرورت مدیریت منابع آبی /4 استان پیشرو در حوزه کشاورزی مشکل کم آبی دارند

یک کارشناس کشاورزی گفت: استان های هرمزگان، بوشهر، گلستان و فارس 48 درصد از محصولات کشاورزی را تولید می کنند این در حالی است که استانهای فوق از بحران کم آبی رنج می برند.

ضرورت مدیریت منابع آبی /4 استان پیشرو در حوزه کشاورزی مشکل کم آبی دارند

کاوه زرگران کارشناس کشاورزی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، در خصوص بحران منابع آبی اظهار داشت:مدیریت منابع آبی توسط سازمان ها و وزارتخانه های متولی به خوبی انجام نمی شود و این سوء مدیریت مسئله بحران آب در کشور را جدی کرده است.

وی با بیان اینکه برداشت های بی رویه از منابع تجدید ناپذیر طی 30 سال گذشته اختلالاتی در چرخه محیط زیست بوجود آورده است، گفت: در این مدت مجموعا 110 میلیارد متر مکعب آب از منابع تجدید ناپذیر اضافه برداشت داشتیم و تداوم این امر سبب شده تا اکثر سفره های آب زیر زمینی خشک  و پدیده فرونشست زمین اتفاق بیفتد.

زرگران تصریح کرد: طبق آمار اعلام شده از سوی وزارت نیرو 4 استان فارس، هرمزگان، بوشهر و گلستان در مرز بحران کم آبی قرار گرفته اند این در حالی است که استان های مذکور سهم 48 درصدی در تولید محصولات کشاورزی را دارا هستند.

وی در پایان گفت: باید سازمان ها و وزارتخانه های مربوطه برای مدیریت منابع آب برنامه ریزی های بلند مدتی داشته باشند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار