تبلیغات

«نامه آرامش‌بخش» در هیچ یک از مفاد برجام نیامده است/ عزتمان را با هیچ چیزی عوض نخواهیم کرد

95/06/11 - 13:10

شماره: 13950611000357

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/3RQXKN کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: از نظر رسمی در هیچ‌کدام از مفاد برجام، معاهده‌ها و توافقنامه‌ها بحث نامه آرامش‌بخش وجود ندارد.

خبرگزاری فارس: «نامه آرامش‌بخش» در هیچ یک از مفاد برجام نیامده است/ عزتمان را با هیچ چیزی عوض نخواهیم کرد

محمدجواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره سخنان ظریف مبنی بر اینکه «آمادگی داریم از وزارت خزانه‌داری آمریکا نامه آرامش‌بخش دریافت کنیم»، اظهار داشت: این صحبت در شیلی صورت گرفته است؛‌ ولی در هیچ کجای برجام نامه آرامش بخش نیامده است.

وی افزود: من فکر می‌کنم نظر ظریف بیشتر این بوده که با توجه به سخنان جان کری مطلبی را بیان می‌کنند اما در عمل کاری می‌کنند که بانک‌ها و شرکت‌ها در ایران سرمایه‌گزاری نکنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: ظریف این سخنان را به عنوان یک اصطلاح به کار برده بود که اگر بخواهید نامه آن را هم می‌نویسیم و منظورش این بود که مقامات آمریکایی گفته بودند مخالفتی نداریم وگرنه از نظر رسمی در هیچ‌کدام از مفاد برجام، معاهده‌ها و توافقنامه‌ها چنین موضوع و نامه‌ای نداریم.

جمالی بر همین اساس اضافه کرد: ظریف این سخنان را به عنوان مباحث اصلی بیان نکرده بود و خواسته بگوید که چنین چیزی وجود ندارد که آمریکا گفته ما جلوگیری نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: برجام یک موضوع بین‌المللی است و عزت منافع ملی چیزی است که با هیچ‌چیزی قابل مقایسه نیست. همه مسؤولان و رهبر معظم انقلاب هم بر این تاکید دارند که ما عزتمان را با هیچ چیزی عوض نخواهیم کرد؛ ما هم در همه رفتار و موارد باید سعی کنیم این عزت خدشه‌دار نشود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/3RQXKN

اخبارمرتبط :

95/06/11 - 14:49

95/06/11 - 13:09

95/06/11 - 12:45

95/06/11 - 11:46


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار