تبلیغات

عکسی قدیمی از آلبوم شخصی یک بازیگر/ گریم سنگین انتظامی، مشایخی و نصیریان در 51 سال پیش

عکسی قدیمی از آلبوم شخصی یک بازیگر/ گریم سنگین انتظامی، مشایخی و نصیریان در 51 سال پیش

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عزت‌الله انتظامی، داود رشیدی، علی نصیریان، محمدعلی کشاورز و جمشید مشایخی، چهره‌های اصلی پیشکسوتان بازیگری کشور هستند که به پنج نفر معروف شده‌اند.

در هفته گذشته، با درگذشت داود رشیدی، بار دیگر نام این جمع پنج نفری که به مدت شش دهه است در آسمان بازیگری تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران می‌درخشند، بر سر زبان‌ها افتاد و اهالی و علاقمندان به هنر، با پاسداشت یاد و خاطره داود رشیدی، برای دیگر بزرگان این عرصه آرزوی سلامتی کردند.

در عکسی که جمشید مشایخی از آلبوم شخصی خود در اختیار خبرآنلاین قرار داده است، سه نفر از آن جمع پنج نفری دیده می‌شوند؛ عزت الله انتظامی، علی نصیریان و جمشید مشایخی که پس از گریم سنگین یک نمایش، جلوی دوربین ژست گرفته‌اند.

در پایین یک عکس دیگر از این موقعیت، تاریخ چهارم فروردین 1344 قید شده است؛ یعنی 51 سال و پنج ماه و هفت روز پیش. در آن زمان، هنرمندان تئاتر در قالب چند گروه نمایشی، در اداره هنرهای دراماتیک وقت (اداره تئاتر) به فعالیت هنری می‌پرداختند.

علی نصیریان و عزت‌الله انتظامی، پیش از آمدن به اداره هنرهای دراماتیک، کار را از صحنه دیگر تئاترهای تهران آغاز کرده بودند، جمشید مشایخی نخستین نیروی استخدامی آن اداره به شمار می‌آمد، محمدعلی کشاورز دانش‌آموخته دانشکده هنرهای دراماتیک بود و داود رشیدی پس از تحصیل در اروپا، به ایران بازگشته و به این جمع پیوسته بود.

این دو عکس برای نخستین بار است که منتشر می‌شوند.

5757

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار