تبلیغات

اجرای طرح جمع آوری لوازم خانگی قاچاق کمتر از 20 روز دیگر

رییس اتحادیه لوازم خانگی گفت: بعد از اتمام مرحله اطلاع رسانی طرح جمع آوری کالاهای لوازم خانگی قاچاق از مهرماه آغاز می شود.

جمع آوری لوازم خانگی قاچاق ازمهرماهمحمد طحان‌پور رییس اتحادیه لوازم خانگی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اعلام این‌ خبر که طرح برخوردبا فروشندگان لوازم خانگی قاچاق از مهرماه بصورت جدی پیگیری خواهد شد،گفت: درتصمیم گیری مشترکی که باستاد مبارزه باقاچاق کالا و ارز داشتیم ،اتحادیه لوازم خانگی موظف شد به منظور مقابله هرچه بیشتر با قاچاق، فروشندگانی که اقدام به فروش کالا اقدام به فروش کالای بدون مجوز قانونی می کنند را جریمه و توقیف کند.

طحان پور درادامه افزود: درحال حاضر ازطریق شبکه های اجتماعی وسامانه پیامکی درحال اطلاع رسانی به فروشندگان لوازم خانگی هستیم تا باشروع طرح در ابتدای مهرماه کسی ادعای بی خبری از اجرای طرح مذکور نکند.

وی با اشاره به انجام طرح توسط نمایندگان اتحادیه تاکید کرد:دیگر برگ سبز ملاکی برای خرید و فروش لوازم خانگی نیست و از این به بعد فروشندگان باید به بازرسین فاکتوری همراه با تاریخ و مبدامشخصی نشان بدهند.

رییس اتحادیه لوازم خانگی در مورد جریمه در نظر گرفته شده برای عرضه‌کنندگان لوازم خانگی قاچاق بیان کرد: علاوه بر جمع‌آوری کالای قاچاق عرضه‌ شده در این فروشگاه‌ها درمرحله اول تا دوبرابر جریمه نقدی،درصورت تکرار تخلف تا 4 برابر و دفعه سوم تا 6 برابر جریمه خواهند شد و اگر برای بار چهارم این اتفاق بیفتد واحد صنفی تعطیل می شود.

وی در پایان با اشاره به مزایای اجرای این طرح در راستای دریافت مالیات اذعان داشت: خوشبختانه انجام  امور درحال سیستماتیک شدن است و واحدهایی که پروانه کسب ندارند دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستند همچنین فروشندگان نیز باید در خریداری کالای خود دقت بیشتری داشته باشند تا کالایی از منابع نامشخص وبدون پروانه کسب  را تهیه نکنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار