تبلیغات

خودکشی پسر نوجوان 12 ساله تحت تاثیر سریال ایرانی + عکس

داوود هاشمی که در پرونده خودکشی پسر 12 ساله تحت تاثیر فیلم "پنج کیلومتر تا بهشت" به دادسرا احضار شده بود با قرار کفالت آزاد شد.

خودکشی پسر نوجوان 12 ساله تحت تاثیر سریال ایرانی

خودکشی پسر نوجوان 12 ساله

شهریور ماه سال 90 ماموران پلیس آگاهی تهران در جریان خودکشی پسر 12 ساله ای در شرق تهران قرار گرفتند که در تحقیقات پلیسی مشخص شد محمد مهدی با بستن روسری به میله بارفیکس خود را حلق آویز کرده است.

خودکشی پسر نوجوان 12 ساله تحت تاثیر سریال ایرانی

خودکشی پسر نوجوان 12 ساله

در ادامه تحقیقات مشخص شد کودک 12 ساله به تقلید از بازیگر نقش امیر حسین سریال "پنج کیلومتر تا بهشت" که تبدیل به روح می شد،برای اینکه تبدیل به روح شود تا بداند پدر و مادرش در مورد او چه می گویند در غیاب آنها هنگام بازی با برادر6 ساله اش خود را حلق آویز کرده است.


بدین ترتیب خانواده پسر نوجوان با مراجعه به دادسرای امور جنایی از مسئولان این سریال تلویزیونی شکایت کردند که این پرونده در شعبه 2 دادگاه کیفری استان تهران مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به نقص منع تعقیب عوامل این فیلم دستور رسیدگی مجدد در شعبه دوم دادسرای امور جنایی تهران کلید زده شد.


در ادامه تحقیقات کارشناس رسمی پرونده مبنی بر اینکه عوامل فیلم و شبکه با توجه به داستان فیلم، باید برای افراد زیر 16 سال محدودیت سنی تعیین می کردند اما این کار را نکردند، آنها را در مرگ محمد مهدی 20 درصد مقصر شناخت.


همین کافی بود تا بازپرس مرادی از شعبه دوم دادسرای ناحیه 27 تهران دستور احضار پور محمدی رئیس شبکه سوم سیما،علیرضا افخمی کارگردان و تهیه کننده این سریال را به خاطر "تسبیب" برای توضیح به دادسرا را صادر کرد.


صبح امروز- چهارشنبه – داوود هاشمی، تهیه کننده این سریال تلویزیونی پای در دادسرای امور جنایی تهران گذاشت و در دفاع از اتهامش به بازپرس مرادی گفت: متاسفانه این حادثه تلخ رخ داده است اما ما در این ماجرا هیچ نقشی نداشتیم و مقصر نبودیم و خانواده محمد مهدی نیز باید بیشتر از پسرشان مراقتب می کردند که این اتفاق رخ ندهد.


بنا به این گزارش، بازپرس مرادی دستوربازداشت با قرار کفالت را صادر کرد که تهیه کننده این سریال با گذاشتن کفالت آزاد شد و تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.

رکنا

اخبار مرتبط:

خودکشی پسر عاشق در دبیرستان دخترانه در کهگیلویه و بویراحمد

خودکشی پسر جوان در متروی تجریش + تصاویر

خودکشی همزمان دختر و پسر جوان + عکس+ 18

خودکشی پسر ١٤ساله پس از تجدید‌ شدن

خودکشی جوان رشتی از بالای پُل + تصاویر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار