تبلیغات

هفت منطقه آزاد زیر ذره بین مجلس

علی‌اکبر کریمی با اشاره به سوالات و ابهامات تعدادی از نمایندگان مجلس راجع به مجموعه عملکرد هفت منطقه آزاد تجاری و صنعتی گفت: امروز تقاضای تحقیق و تفحص از این هفت منطقه تقدیم هیات رئیسه مجلس شد.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوالات و ابهامات تعدادی از نمایندگان مجلس راجع به مجموعه عملکرد هفت منطقه آزاد تجاری و صنعتی گفت: امروز تقاضای تحقیق و تفحص از این هفت منطقه تقدیم هیات رئیسه مجلس شد.

وی مهم‌ترین دغدغه‌های نمایندگان در قالب این تحقیق و تفحص را بررسی وضعیت واردات کالا تحت عناوین مختلف خواند و اظهار داشت: علی‌رغم اهداف این مناطق در هنگام تاسیس که ناظر بر تقویت تولید، اشتغال، صادرات، جذب سرمایه‌گذاری خارجی، ایجاد درآمد برای کشور و توسعه منطقه‌ای بود به نظر ما مدیریت کلان مناطق آزاد دچار انحراف شده و از اهداف پیش‌بینی شده فاصله گرفته است.

کریمی خاطرنشان کرد که تحقیق و تفحص‌کنندگان می‌خواهند روشن شود آیا مناطق آزاد در راستای اهداف پیش‌بینی‌شده خود در سال‌های گذشته حرکت کردند یا نه؟ تا در صورت لزوم بازنگری‌هایی در قانون مناطق آزاد صورت گیرد.

وی بعد دیگر اهمیت این تحقیق و تفحص را ارائه لایحه دولت جهت تاسیس تعداد بیشتری منطقه آزاد و ویژه در کشور ذکر کرد و افزود: این لایحه مراحل بررسی خود را در کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گذراند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که پس از تحقیق و تفحص به این نتیجه برسیم که مناطق آزاد موجود نتوانسته‌اند اهداف پیش‌بینی شده در قانون را تحقق بخشند منطقا توسعه و افزایش مناطق آزاد توجیه ندارد.

وی تصریح کرد: در صورتی که ایرادات عملکردی در مناطق آزاد موجود مشخص شود می‌توان با ایجاد اصلاحات از انحرافات بیشتر در مناطق آزاد موجود و یا در مناطقی که بعدها با رای مجلس ایجاد می‌شود جلوگیری کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه احتمالا امروز هیات‌رئیسه طرح را به کمیسیون اقتصادی ارجاع می‌دهد گفت: ان‌شاءالله پس از تعطیلات مجلس در دستور بررسی قرار خواهد گرفت و پس از طی مراحل قانونی این تحقیق و تفحص آغاز خواهد شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار