تبلیغات

نگرانی آمریکا از گسترش اراضی صهیونیست ها

کد خبر: ۳۸۰۱۷۰

۲۸۱  بازدید

خبرگزاری فارس: آمریکا روز چهارشنبه رژیم اسرائیل را به خاطر افزایش شهرک سازی در سرزمین‌های اشغالی سرزنش کرد.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» یک مقام ارشد دولت آمریکا  که مایل به افشای نامش نبود، گفت: «ما به شدت نگران بیانیه امروز اسرائیل در زمینه برنامه در ساخت 500 شهرک  در کرانه باختری هستیم.»

 این مقام آمریکایی با بیان این‌که چنین کاری از سوی تل آویو امیدواری‌ها جهت صلح را از بین می‌برد، گفت: «گسترش شهرک نشینی تهدیدی بسیار جدی بر دوام راه حل دو  کشوری است.»

به گزارش خبرگزاری فرانس، واشنگتن بارها نگرانی خود را از شهرک سازی‌های اسرائیل  در سرزمین‌های اشغالی فلسطین بیان داشته و عنوان کرده که امیدواری‌ها جهت صلح در خاورمیانه لطمه می‌زند.

بر پایه این گزارش، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی چندی قبا با ساخت 800 واحد مسکونی جدید در شرق بیت المقدس موافقت کردند. رژیم صهیونیستی پیش از این نیز با ساخت و ساز صدها واحد در مناطق عرب نشین بیت المقدس موافقت کرده بود.

 رژیم صهیونیستی قصد دارد 560 واحد مسکونی جدید در منطقه معاله آدومیم، یک شهرک متعلق به کرانه باختری درست خارج از بیت المقدس، 140 واحد جدید در نزدیکی شهرک یهودی نشین راموت و 100 واحد جدید در نزدیکی منطقه هارهوما بسازد.

نتانیاهو و لیبرمن همچنین با ساخت 600 واحد مسکونی جدید در نزدیکی منطقه عرب نشین بیت الصفافا در شرق بیت المقدس موافقت کردند.

نتانیاهو به بهانه مقابله با حملات تروریستی این تصمیمات را اتخاذ کرده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار