تبلیغات

این تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند+تصاویر

ما مي‌خواهيم به شما بگوييم كه ممکن است با ايجاد تغییراتی کوچک، تغييراتي در حس و حال خانه به وجود بیاورید.

این تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند

تغییر دکوراسیون

 تصور کنید خاطراتی ناخوشایند از فضای خانه‌تان دارید که شما را افسرده مي‌كنند؛ وسايل خانه و اسباب و لوازم منزل می‌توانند حجم زیادی انرژی‌ منفی را در خود نگه دارند و آن حجم بالای انرژی منفی را به صاحبان خانه و زندگی روزانه‌شان انتقال دهند.
 
ما مي‌خواهيم به شما بگوييم كه ممکن است با ايجاد تغییراتی کوچک، تغييراتي در حس و حال خانه به وجود بیاورید. اما چگونه می‌توان تغییراتی در خانه ایجاد کرد که از لحاظ روانی، تأثیرات مثبتی بر روح و روان اعضای خانواده بگذارد؟
 

 ایت تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند


 
حمیده احمدی، دکترای معماری و مدرس دانشگاه در رشته معماری با همکاری شقایق خضروی، دانشجوی شهرسازی دکوراسیون این خانه را برای صاحبانش تغییر دادند تا بار خاطرات ناراحت‌کننده‌ای که از فضای خانه داشتند، برطرف شود و حس و حالی نو در خانه به وجود بیاید.

روانشناسی رنگ ها
 
 

ایت تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند

احمدی طراح این خانه با به کار بردن اصول روانشناسی رنگ‌ها توانسته تأثیرات مثبتي را در این فضا به نحو احسن ايجاد كند. بر اساس سفارشی که به گروه طراحی از سوی صاحبان خانه داده شده، طراحان با انتخاب یک پالت رنگی از رنگ‌هایی که تأثیرات مثبتی بر بیننده می‌گذارند، مدلي سه‌بعدی از تغییرات تهیه کردند که تا حد بسیاری بر اساس اصول طراحی و متمایل با سلیقه صاحبان منزل نیز بوده است.

رنگ بنفش محور اصلی انتخاب ها
 

 ایت تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند

مهم‌ترین رنگی که در طراحی این خانه استفاده شده، بنفش است. بنفش که رنگی ترکیبی است، خواص رنگ‌های اصلی تشکیل‌دهنده‌اش را نیز داراست. اين رنگ هم هیجان و قدرت رنگ قرمز را دارد و هم از آرامشی که رنگ آبی منتقل مي‌كند، برخوردار است. در روانشناسی رنگ‌ها به خاطر اثرات آرامش‌بخشی که اين رنگ دارد، از آن برای درمان کسانی که از ترس‌ها و ناراحتی‌ها رنج می‌برند، استفاده می‌شود.

اهمیت رنگ بنفش در دکوراسیون منزل

بنفش به تعادل فکری انسان کمک می‌کند. همچنين این رنگ برای کسانی که در پی کامیابی روانی هستند، مناسب است. رنگ بنفش با حس خلاقانه‌ای که دارد، مطلوب‌ترین رنگ برای هنرمندان محسوب مي‌شود.
 
از رنگ بنفش می‌توان برای رفع و حذف عناصری که مانع از به آرامش رسيدن پس از فعاليت و کار زیاد می‌شوند، استفاده کرد. به عبارتی از پتانسیل‌های موجود در اين رنگ می‌توان براي درمان و رفع افسردگی كمك گرفت.
 

ایت تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند

رنگ بنفش با از بین بردن عوامل بازدارنده در موفقیت و کم کردن کسالت روح، موجب افزایش هدفمندی و انگیزه در بیننده می‌شود. حضور مستمر در معرض این رنگ، قدرت خلاقیت را بالا برده و انگیزه برای دست یافتن به روحیه‌ای هیجانی و قدرتمند را بیشتر می‌کند. این رنگ، رنگ سردی است که سیستم عصبي را تقویت می‌کند و منجر به افزایش حس آرامش می‌شود.

رنگ بنفش از نظر دیداری نيز تأثیراتی را در عمق و پرسپکتیو فضا به‌ وجود می‌آورد. با به كار بردن اين رنگ، اجسام دورتر و کوچک‌تر به نظر می‌رسند و اگر در سطح دیوار از این رنگ استفاده شود، موجب دورتر دیده شدن دیوار و در نتیجه بزرگ‌تر به نظر رسيدن فضا می‌شود.

به همین منظور در اين خانه بزرگ‌ترین و اولین دیواری که به محض ورود به هال دیده می‌شود را به رنگ بنفش درآورده‌اند چون اصلی‌ترین دیواری است که در خانه دیده می‌شود. با اين كار اعضای خانه وقتی روی مبل‌ها مي‌نشينند و تلویزیون نگاه می‌کنند یا اینکه در حال معاشرت با مهمانان هستند دائم در معرض اثرات مثبت و مطلوب رنگ بنفش دیوار روبه‌رو قرار می‌گیرند.

آرامشی سفید رنگ

رنگ دیگری که در برخی جزيیات این خانه استفاده شده، رنگ «سفید» است. احمدی براساس روانشناسی رنگ‌ها اعتقاد دارد رنگ سفید، القا‌کننده آرامش، صفا و صمیمیت است. رنگ سفید به عنوان یکی از پرکاربردترین رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون خانه، تأثیرات آرامش‌بخشی بر بینندگان می‌گذارد.

ایت تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند

براي دیوار پشت مبل‌ها، از رنگ سفيد استفاده شده كه اين رنگ سفید در مقابل رنگ بنفش دیوار روبه‌رو، فضای خانه را بسیار بزرگ‌تر نشان می‌دهد. رنگ سفید، روشن‌ترین رنگ است؛ بنابراين جزيیات را بسیار واضح نشان می‌دهد و به این دلیل که با هر رنگ دیگر همخوانی دارد، از جمله پرکاربردترین رنگ‌ها در دکوراسیون محسوب مي‌شود.

زرد پر انرژی
 

ایت تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند

در برخی از قسمت‌ها و عناصر طراحی این خانه، از رنگ زرد استفاده شده است. این رنگ اگرچه مکمل اصلی رنگ بنفش است و در کنار آن، یکی از زیباترین ترکیب‌بندی‌های رنگی را ایجاد می‌كند، اما به گفته طراحان این خانه به این دلیل انتخاب شده که قدرت تقویت حس خوش‌بینی و القای آرامش و مثبت‌اندیشی را داراست. رنگ زرد خود به تنهایی، انرژی بالایی دارد.

دنیای روح بخش رنگ صورتی

با طراحی اندازه و ابعاد و جای‌گیری مبل‌ها و میز تلویزیون توسط گروه طراحی، در برخی از جزيیات فضا که بیشتر شامل عناصر قابل جابه‌جایی است، از رنگ صورتی استفاده شده است. این استفاده بیشتر به دلیل تأثیرات بسیار مهم این رنگ است که ممکن است از سوي بسیاری از مخاطبان، جسارت‌آمیز به نظر برسد.
 

ایت تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند


 
اما این جسارت، الزاما به منزله نتایج بد نیست؛ چون رنگ صورتی روح‌بخش و رنگی است که از ثبات زیادی برخوردار است و در هر جایی که استفاده شود، زندگی و نشاط به آن فضا القا می‌شود. این رنگ نیز مانند ديگر رنگ‌های به کار رفته در دکوراسیون این خانه، به‌شدت قدرت ضد افسردگی و انزواطلبي دارد و احساس آرامش و راحتی را به صاحبان خانه و مهمان‌ها منتقل می‌کند.

تزیینات اندک خانه
 

 ایت تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند

در طراحی این خانه، از تزيینات جزيی اما مهمی استفاده شده است. همه‌چیز در پالت رنگی که طراحان مد نظر قرار داده بودند، طراحی یا انتخاب شده است. در دو طرف بزرگ‌ترین مبل خانه نیز، دو آباژور زیبا با رنگ‌های غالب خانه قرار دارد.

دکوراسیونی مقرون به صرفه

بسیاری از عناصر این خانه مانند رنگ چوبی پارکت‌ها و شومینه گوشه‌ خانه، به جا مانده از دكوراسيون قبلي بوده‌اند كه طراحان سعی کرده‌اند با کمترین هزینه و در عین حال در علمی‌ترین حالت، تغییراتی در حس و حال این خانه ایجاد كنند.
 

ایت تغییرات کوچک در دکوراسیون حس و حال خانه شما را عالی میکند

اگر شما هم خانه ای زیبا دارید و فکر می کنید در چیدمان منزل تان ایده ای جذاب را دنبال کرده اید، برای حضور در بخش "تورهای خانه گردی" مجله منزل می توانید عکس های آن را برای ما بفرستید. 

منزل

اخبار مرتبط:

تغییر دکوراسیون منزل با ایده هایی بسیار ساده و شیک+تصاویر

معجزه کوسن در تغییر دکوراسیون

اصول تغییر دکوراسیون براساس هر فصل /برای هر فصل این تغییرات را برای مدرن شدن خانه بدهید +تصاویر

تغییر دکوراسیون خانه در کمتر از یک روز

تغییردکوراسیون اصولی چگونه است؟؟+تصاویر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار