تبلیغات

کارگردانی تئاتر از درون زندان/ زندگی سیاسی و هنری نوشین با بازی اصغر همت

کارگردانی تئاتر از درون زندان/ زندگی سیاسی و هنری نوشین با بازی اصغر همت

فرهنگ > تئاتر - اجرای نمایش «پرتره مرد ریخته» از روز دوشنبه 15 شهریورماه در تماشاخانه سنگلج آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «پرتره مرد ریخته» یا «مکاشفه‌ای در زندگی عبدالحسین نوشین» به نویسندگی و کارگردانی مشترک غلامحسین دولت آبادی و آراز بارسقیان و با بازی اصغر همت  به مدت 25 شب در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه خواهد رفت.

این نمایش در دو پرده، زندگی سیاسی و هنری عبدالحسین نوشین (نمایشنامه‌نویس و کارگردان مطرح تئاتر ایران) را در دو مقطع زمانی مهم زندگی او واکاوی می کند. مونودرام «پرتره مرد ریخته» بر اساس پژوهش و اطلاعات موجود از زندگی عبدالحسین نوشین نگاشته شده است و در آن اصغر همت در مقام بازیگر، تنها ایفاگر نقش نوشین نیست و خود ایفاگر نقش شخصیت‌هایی است که با نوشین رو به رو می شوند. عضویت در حزب توده، تصحیح شاهنامه، نویسندگی و کارگردانی تئاتر حتی از درون زندان قصر، فرار از زندان، مهاجرت به شوروی و ... از مهم‌ترین فرازهای زندگی عبدالحسین نوشین به شمار می‌آید.

از دیگر عوامل این نمایش می توان به سینا ییلاق بیگی در مقام طراح صحنه و لباس، عابس خلقی در مقام طراح نور و هدی پیدایش در مقام طراح پوستر و بروشور اشاره کرد.

نمایش «پرتره مرد ریخته» در فصل جدید اجراهای تماشاخانه سنگلج از روز دوشنبه 15 شهریورماه هر روز به جز شنبه‌ها راس ساعت 19:30 به روی صحنه خواهد رفت.

5757

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار