تبلیغات

بازگشت یک کتاب خاطره‌انگیز/ «برده رقصان» بار دیگر خواندنی شد

بازگشت یک کتاب خاطره‌انگیز/ «برده رقصان» بار دیگر خواندنی شد

فرهنگ > کتاب - رمان «برده رقصان» نوشته‌ پائولافاکس و ترجمه مصطفی رهبر بار دیگر در دست‌های نوجوانان جای گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «برده رقصان» که پخش تله تئاتر آن در دهه 60 خورشیدی هنوز در خاطره بسیاری از نوجوانان آن دوره و میان‌سالان امروز زنده است، داستان زندگی نوجوانی را روایت می‌کند که برای نگهداری از گوسفندان و زدن نی‌لبک برای آن‌ها ربوده می‌شود. او در طی سفری دریایی با برده‌ها و دزدان زیادی آشنا می‌شود و روایت آن‌ها را برای مخاطبان تعریف می‌کند.

پائولافاکس نویسنده‌ای آمریکایی است که دو اثر از او در ایران به ترجمه رسیده ‌است. نویسنده‌ رمان‌های «برده رقصان» و «گربه یک چشم» با انتشار آثارش در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سال‌ها پیش توسط مخاطبان ایرانی شناخته شد. هم‌اینک نیز نوجوانان علاقه‌مند به ادبیات می‌توانند رمان «برده ‌رقصان» را که به ویرایش رسیده است، مطالعه کنند.

این اثر که ‌در سال 1974 موفق به دریافت مدال نیوبری و در سال 1978 برنده‌ جایزه‌ هانس کریستین اندرسن شده است، برای نخستین بار در سال 1359 در تهران به انتشار رسید. انتشارات کانون هم‌اینک این کتاب را در قالب طرح «پنجاه سال مهر و همگامی با کودکان و نوجوانان» بازنشر کرده است.

«برده‌رقصان» برای گروه سنی «د و هـ» (دوره اول و دوم متوسطه) در 168 صفحه و با قیمت پنج هزار و 800 تومان به فروش می‌رسد.

 5757

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار