تبلیغات

فساد ۸۰ هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان

ساعت 24- سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: نزدیک به ۸۰هزار میلیارد ریال فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته است.

حسین مقصودی در گفت و گویی اظهار داشت: شفاف سازی در صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از دلایل اصلی استیضاح وزیر آموزش وپروش بود که در تحقیقات به عمل آمده در حدود ۸۰هزار میلیارد ریال فساد مالی در این صندوق گزارش شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر بازداشت همسر و فرزند مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: شخص مدیر عامل صندوق ذخیره نیز این فساد را قبول داشته و مبلغ آن را ۳هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بیان می کند.


وی همچنین در باره استیضاح وزیرآموزش و پرورش اعلام کرد: بحث استیضاح همچنان به قوت خود باقی است و پس از مشخص شدن این فساد با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.


رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه برخی افراد بی اطلاع نسبت به منتفی شدن استیضاح مصاحبه کرده اند بیان داشت: بیش از ۷۴ نفر از نمایندگان از لیست امید،اصولگرا و ولایت، نامه استیضاح را امضاء کرده اند و بعد از شفافیت های مالی نیز این عزم بیشتر شده است.


وی در خصوص بررسی نامه استیضاح در کمیسیون آموزش بیان داشت: به دلیل اتمام زمان یک هفته و بررسی نشدن تمام موارد، نامه به هیئت رئیسه ارسال شده و قرار بود که در صحن بررسی شود.


مقصودی در ادامه با بیان اینکه هر دو طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و استیضاح در دستور کار است تاکید کرد: نمایندگان به صورت متفق القول از پاسخ های وزیر در کمیسیون قانع نشده اند و ادامه بررسی به بعد از تعطیلات مجلس موکول شده است.


این در حالی است که هفته گذشته نیز این خبر در خروجی رسانه ها قرار گرفت که، شهاب الدین غندالی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با تکذیب خبر بازداشتش، گفت: برای پاره ای از توضیحات درباره وام های بانکی بانک سرمایه به عنوان مطلع احضار شدم.


وی با اشاره به اینکه صرفا برای پاره ای از توضیحات در ارتباط با وام های بانکی بانک سرمایه احضار شده است، افزود: روز گذشته در رابطه با وضعیت ضمانت نامه های بانک سرمایه که پیش از این شکایت هایی در این باره به قوه قضاییه ارسال شده بود، توضیحاتی را ارائه کردم.

ایرنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار