تبلیغات

ادعای دیلی‌ میل درباره فعالیت ایران در سوریه

کد خبر: ۳۷۹۹۳۸

۳۹  بازدید

خبرگزاری ایسنا: یک روزنامه انگلیسی مدعی شد اطلاعاتی را به دست آورده که نشان می‌دهد ایران از یک مرکز فرماندهی محرمانه در دمشق از نیروهای سوری در جنگ داخلی سوریه حمایت می‌کند.

روزنامه دیلی‌میل مدعی است که به اطلاعاتی دست یافته که بر اساس آن ایران از طریق یک مرکز فرماندهی محرمانه در نزدیکی فرودگاه دمشق (پایتخت سوریه) موسوم به "خانه شیشه‌ای" نیروهای حامی بشار اسد، رییس‌جمهور سوریه را در جنگ داخلی این کشور تقویت و یک ارتش بزرگ محرمانه را فرماندهی می‌کند.

به ادعای روزنامه دیلی میل، این مرکز فرماندهی شامل عملیات اطلاعاتی و ضدجاسوسی است.

این روزنامه انگلیسی در ادامه اعتراف کرده است که اطلاعاتی که به دستش رسیده به طور مستقل قابل راستی‌آزمایی نیستند و تنها کارشناسان اطلاعاتی اعتبار آن را تایید کرده‌اند.

به نوشته دیلی‌میلی، اگر این اطلاعات صحت داشته باشد به این معنی است که حضور تهران در سوریه بسیار قوی‌تر از آن چیزی است که برآورد می‌شد. تحلیلگران غربی مدعی هستند که نیروهای تحت فرماندهی ایران در سوریه 16 هزار نفر هستند اما فعالان مخالف ایران مدعی‌اند که تعداد آن‌ها در حال حاضر به 60 هزار تن می‌رسد.

این فعالان هم‌چنین می‌گویند که جنبش حزب الله لبنان که یک فرماندهی مستقل دارد در سوریه همکاری نزدیک با ایران دارد و حدود 10 هزار نیرو را در این کشور رهبری می‌کند.

این ادعاها در حالی مطرح می شود که حضور نیروهای ایرانی در سوریه تنها به درخواست رسمی دولت قانونی دمشق و به صورت مستشاری است و نیروهای ایران در حمایت از نیروهای وفادار به اسد به آنها مشاوره و آموزش می‌دهند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار