تبلیغات

سقف تونل توحید، زمان ساخت آب‌بندی نشده است/ نابغه‌های دانشگاه تهران مشکل را حل می‌کنند

معاون فنی و عمران شهرداری تهران گفت: در راستای حل مشکل نشت آب از تونل توحید قراردادی با اساتید دانشگاه تهران منعقد کرده ایم.

علیرضا جاوید معاون فنی و عمران شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به علت نشت آب تونل توحید، اظهار داشت: در زمان احداث تونل، سقف آب بندی نشده به همین دلیل مشکلاتی در خصوص این تونل به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه در زمان احداث تونل توحید پیمانکار، طراح پروژه هم بوده است، افزود: به دلیل اینکه لوله آب های زیر سطحی، پایین تر از کف تونل بوده و مسیر تونل هم شمال و جنوبی بوده نه شرقی و غربی، در همین راستا طراح و پیمانکار تشخیص داده که نیاز به آب بندی کامل سقف تونل و بدنه ها وجود ندارد به همین دلیل آب بندی کامل صورت نگرفته است.

معاون فنی و عمران شهرداری تهران با بیان اینکه آب های متفرقه ای مانند شکست لوله های آبی که از بالای سقف تونل عبور می کند، گفت: عواملی باعث شده که این آب ها به سقف و از سقف هم به داخل تونل نفوذ پیدا کنند.

جاوید تصریح کرد: در راستای حل این مشکل قراردادی با اساتید دانشگاه تهران منعقد کرده ایم تا با مطالعه دقیق، روشی را برای تزریق مواد افزودنی از داخل تونل اجرا شده به سقف تونل تعبیه کنند تا با این امر بشود این موضوع را تا حدود زیادی مدیریت کرد.

وی تاکید کرد: این پروژه حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا 3 الی4 ماه آینده، این آب بندی از داخل کامل می شود.

معاون فنی و عمران شهرداری تهران تصریح کرد: درست است که این آب بندی از داخل به کیفیت آبندی در هنگام پروژه مربوط نخواهد بود ولی به نظر می رسد بخش عمده ای از این مشکل را حل می کند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار