تبلیغات

ظهور کدهای QR بر روی سنگ قبرها

استفاده از کدهای QR در بسیاری از مکان ها می تواند اطلاعات زیادی را در اختیار کاربران قرار دهد که به تازگی در قبرستان ها از این کدها برای نمایش زندگی نامه اشخاص استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار دریچه فناوری فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رمزینهٔ پاسخ سریع یا QR Code یک رمزینه ماتریسی (یا بارکد دوبُعدی) است که می‌توان آن را با پوینده‌های QR، تلفن همراه دوربین‌دار و تلفن هوشمند بازخوانی کرد. این بارکُد دربردارندهٔ چیدمانی از نقطه‌های مربع‌شکل ِ سیاه‌رنگ (با نام ماژول) بر روی زمینهٔ سفید است. دادهٔ نهفته می‌تواند نوشته، نشانی وب، پیامک، شماره تلفن، اطلاعات کارت ویزیت یا دادهٔ دیگری باشد.
 
کدهای QR اولین بار در سال 1952 توسط دو دانشجوی دانشگاه درکسل به ثبت رسید ولی 8 سال بعد یعنی در سال 1960 با تولد سیستم های  KarTrak این اختراع در دنیای تکنولوژی درک و فهمیده شد.

رفته رفته استفاده از این کدهای ماتریسی بخصوص با ظهور گوشی های هوشمند فراگیر شد. یکی از کاربردهای جالب این کدها استفاده از آن ها بر روی سنگ قبرها است که با اسکن این کد، شما می توانید زندگی نامه شخصی متوفی را مشاهده کنید.

ظهور کدهای QR بر روی سنگ قبرها

ظهور کدهای QR بر روی سنگ قبرها

ظهور کدهای QR بر روی سنگ قبرها

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار