تبلیغات

قاسمی: ارتش ترکیه سریعا اقدامات نظامی خود در سوریه را متوقف کند

95/06/09 - 22:57

شماره: 13950609001625

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/B9NZX5 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

سخنگوی وزارت خارجه ایران با ابراز نگرانی از تداوم حضور و استمرار عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه تصریح کرد: لازم است ارتش ترکیه سریعا اقدامات نظامی خود در سوریه را متوقف کند.

خبرگزاری فارس: قاسمی: ارتش ترکیه سریعا اقدامات نظامی خود در سوریه را متوقف کند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از تداوم حضور و استمرار عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه ابراز نگرانی کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید مجدد بر ضرورت احترام همه کشورها به حق حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه اظهار داشت: اگرچه مبارزه با تروریسم و تلاش برای حفظ ثبات و امنیت منطقه یک اصل غیر قابل تغییر و مهم در سیاست خارجی کشورهای صلح طلب منطقه می‌باشد، اما این موضوع نمی‌تواند و نباید توجیهی بر نقض تمامیت ارضی و انجام عملیات نظامی در قلمرو کشوری دیگر بدون هماهنگی با دولت مرکزی و بی اعتنایی به حق حاکمیت ملی آن کشور باشد.

بهرام قاسمی تاکید کرد: در روند مبارزه با تروریسم هرگونه توسل به شیوه‌هایی که بر حاکمیت سیاسی و اقتدار مشروع دولت مرکزی سایه افکند، غیر قابل قبول خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تداوم حضور نظامی ترکیه در خاک سوریه موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع منطقه می‌شود، افزود: گسترش دامنه درگیری‌ها در شمال سوریه منجر به کشته شدن هرچه بیشتر انسان‌های بی‌گناه و غیر نظامی می‌شود و لازم است ارتش ترکیه سریعا اقدامات نظامی خود در سوریه را متوقف کند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/B9NZX5

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار