تبلیغات

ابومحمد عدنانی سخنگوی داعش کشته شد

ساعت24-ابومحمد ادنانی سخنگو و فرمانده گروه تروریستی داعش در حلب کشته شد.

این جدید ترین تصویر از عدنانی است که نشریه نباء وابسته گروه تروریستی داعش منتشر کرده است

براساس بیانیه اعماق خبرگزاری گروه تروریستی داعش وی در حلب کشته شده است.وی فرمانده کل داعش در سوریه بوده است.عدنانی متولد ادلیب در سوریه بود و سی و هفت ساله بوده است. وی از نخستین نیروهای خارجی در عراق بود که در سال 2003 به القاعده پیوست و در کنار الزرقاوی رهبر آن زمان القاعده که کشته شد می جنگید.در سال 2005 دستگیر شده و در زندانی تحت کنترل نیروهای آمریکایی نگهداری می شد اما در سال 2010 آزاد شد و به داعش پیوست.او چهره داعش بود و در اکثر فیلم های تبلیغاتی داعش سخن می گفت و نفوذ کاریزماتیکی بین برخی جوانان تازه مسلمان یافته بود.او سخنان مشهوری دارد که در آن از حامیان داعش خواست که به هروسیله ای که می توانند کافران را بکشند مشهور است.عدنانی در یک فیلم تبلیغاتی که پیش از رمضان اخیر منتشر شده حتی گفته بود که با سنگ چاقو و یا خودرو افراد را زیر گرفته و بکشید. برخی منابع او را عامل تعدادی از حملات در کشورهای غربی می دانند که تعداد زیادی کشته برجای گذاشت.

هنوز هیچ منبع رسمی کشته شدن وی را تایید نکرده است. ارتش آمریکا برای کشته و یا زنده وی 5 میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.وی اغلب منابع کارشناسی وی را دومین شخص داعش پس از بغدادی معرفی می کنند.یک گزارش حاکی است که وی به همراه پنج نفر دیگر که اغلب از محافظان وی بوده اند در یک حمله هوایی کشته شده اند.

بیانیه رسمی خبرگزاری داعش در مورد کشته شدن ادنانی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار