تبلیغات

عزم دولت برای به اتمام پروژه های نیمه تمام

کد خبر: ۳۷۹۵۲۱

۱۹۷  بازدید

معاون اجرایی رئیس‌جمهور گفت: مردم در شهرها با هزاران پروژه نیمه‎تمام روزگار می‎گذرانند که عزم این دولت نیز به اتمام رساندن بخشی از این پروژه‎هاست که در زندگی آنها نقش و اثر بیشتری دارد.

خبرگزاری فارس: محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور در گفت‌وگویی با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت اظهارداشت: علیرغم همه خدمات انجام شده در ادوار گذشته بدلیل وعده های فراوان بر زمین مانده از دولت‌های پیشین ، زمانی که هیأت دولت در استانی حضور پیدا می‎کند، با انبوهی از مطالبات بحق مردم و حتی نیازهای جدید مواجه می‎شود، مردم در این شهرها با هزاران پروژه نیمه‎تمام روزگار می‎گذرانند که عزم این دولت نیز به اتمام رساندن بخشی از این پروژه‎هاست که در زندگی آنها نقش و اثر بیشتری دارد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور تصریح کرد: حجم انبوه پروژه‌های نیمه کاره موجب شده که در گذشته به صورت قطره‎چکانی به انها تزریق منابع شود و گاهی یک اسکلت فلزی در طول 25 سال از دوران نوجوانی تا پیری یک فرد در یک استان، بر تارک تاریخ استان بدرخشد و مردم رنج زیادی از آن می‎برند.

شریعتمداری ادامه داد: برخی به ما اعتراض داشتند و می‎گفتند که آیا کار شما به اتمام رساندن پروژه‎های دوران گذشته است؟ ولی برای رئیس جمهور ما مهم این بود که با توجه به محدودیتهای منابع کشور پروژه‌هایی که سال‌ها معطل مانده به‌پایان برساند لذا دستور داد که ما از بین پروژه‎های هر استان با نظر مقامات محلی و ملی و نمایندگان مجلس، نظام برنامه‎ریزی منطقه‎ای با انجام یک پالایش، پروژه‎هایی را که در زندگی مردم نقش پررنگ‎تری داشت و منجر به افزایش کار و تلاش در سطح استان می‎شد را انتخاب کردیم و از طریق بهبود مکانیزم تخصیص که در اختیار رئیس‌جمهور و دولت بود و تخصیص صد درصد و علاوه بر ان از سایر ردیف‌های بودجه عمومی، روند کار در آنها را تسریع ‎بخشیدیم و بسیاری از انها را زودتر به بهره‎برداری رساندیم.

وی خاطر نشان کرد: دکتر روحانی معتقد است که این راه حتما خداپسندانه‎تر است تا اینکه بخواهیم برای ثبت نام خودمان در تاریخ، پروژه‎های جدیدی را کلید بزنیم. ما در عمل به پروژه‎های جدید زیادی نپرداختیم و تنها به دنبال نیازهای واقعی مردم رفتیم. اگر نیاز مورد غفلت واقع شده ای هم بود که دولت‎های قبل به آن نپرداخته بودند، ما به سراغ آن رفتیم. با این وجود اکنون باز هم مردم در استان‎ها مطالبات زیادی دارند که دولت به دنبال به سرانجام رساندن خواسته‎های آنان است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار