تبلیغات

حمایت از جامعه خبری نیاز حیاتی امروز

حمایت از جامعه خبری نیاز حیاتی امروز

فرهنگ > رسانه - مهرداد تیموری

 اقدام مذموم نادر قاضی پور نماینده ارومیه علیه خبرنگار روزنامه ایران همچنان با واکنش های متعددی در جامعه ما مواجه است.
حرکتی که تحت هیچ شرایطی قابل توجیه نیست و نباید از آن بسادگی گذر کرد و ضرب و شتم روزنامه نگار توسط یک نماینده مجلس را سرسری گرفت.
بی گمان اگر مسوولان ذیربط بخواهند دوباره پشت دیوار قایم شوند و امثال این وکیل را بحال خود رها کنند ٬ بعید نیست از این نوع تاخت و‌تازها تکرار شود.
وقتی یک نماینده مجلس که باید حامی هموطنش باشد ٬ حرمت خانه ملت را پاس نمیدارد و با گستاخی تمام قد به یک روزنامه نگار حمله ور شده و مشت باران میشود و از همه‌بدتر مسوولان ذیربط از آن بی تفاوت عبور می کنند ٬ احتمال تداوم اینگونه بی پروایی ها وجود خواهد داشت.
بدون تردید اگر یک تشکیلات صنفی و قوی داشته باشیم که حافظ منافع قلم بدستان و‌گزارشگران باشد ٬ هیچگاه اتفاقاتی از این دست تکرار نخواهد شد.
طی یکی دو روز اخیر اقدام نکوهیده این نماینده بازتاب مختلفی داشت و عکس العمل قاضی پور مورد شماتت و‌مواخذه قرار گرفت اما سووال ما این است که چه نهاد و تشکیلاتی باید از منافع و حقوق ما دفاع کند؟
خبرنگاران و‌نمایندگان رسانه ها در واقع زبان گویای جامعه و مورد وثوق مردم هستند که مطالبات آنها را با مسوولان مطرح میکنند. لذا باید دست از محافظه کاری شدید برداشت و با ایجاد یک تشکیلات صنفی قوی ٬ خبرنگاران را تحت چتر حمایت قرار داد.
انجمن صنفی خبرنگاران و یا هر تشکیلات دیگری اگر از سوی مدیران بلند پایه مورد حمایت قرار گیرد ٬ شاهد اینگونه پرخاشگری و حرکات قابل سرزنش نخواهیم بود.
باز تاکید میکنیم قشر زحمتکش خبرنگار مورد وثوق طیف های وسیعی از جامعه هستند و نباید ای چنین مورد عتاب قرار گیرند.
بی اعتنایی به این گروه بی ادعا و تلاشگر ٬ فضایی غبار آلود را در جامعه پدیدار خواهد نمود.یادمان باشد همین خبرنگاران و‌گزارشگران در جبهه های نبرد با دشمنان ٬ چه ایثارگریهایی کردند که نمونه بارز آن شهیدسید مرتضی آوینی عزیزمان بود.
بهرحال نمایندگان رسانه ها ارتقای اگاهی مردم و اطلاع رسانی شفاف را وظیفه خود میدانند و برای تنویر افکار عمومی تلاش میکنند. چه خوب است که مسوولان از وزرا گرفته تا وکلای مجلس شورای اسلامی و... آنها را نمایندگان جامعه بدانند و بجای الفاظ تند ٬ پاسخگوی سووالات مطروحه باشند.
از سویی دیگر امید می رود این عزیزان زحمتکش بیش از پیش مورد حمایت قرار گیرند و یک تشکیلات منسجم و مقتدر از حقوق آنها دفاع کند.

4545

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار