تبلیغات

كليد روحانی درخانه احزاب را گشود

کد خبر: ۳۷۸۹۷۲

۱۴  بازدید

روزنامه آرمان امروز: مبارك باشد! احزاب ديگر سرگردان نيستند و حالا خانه‌اي دارند كه به نام خودشان است يعني «خانه احزاب». البته قبلا هم خانه داشتند، اما وقتي آرامش سياسي مورد نياز براي فعاليت احزاب فراهم نبود طبيعي بود كه برخي آنقدر تلاش كنند تا احزاب بي‌خانه شوند.

در اذهان هست كه يكي از وعده‌هاي روحاني در سال ۹۲ همين سازماندهي احزاب بود كه ديروز ساختمان جديد خانه احزاب ايران با حضور قائم مقام وزيركشور در امور سياسي، درتهران افتتاح و اين وعده هم محقق شد. «محمدحسين مقيمي» معاون سياسي وزير كشور ، محمدامين رضازاده مديركل سياسي وزارت كشور، «قدرتعلي حشمتيان» رئيس خانه احزاب و اعضاي هيات رئيسه و جمعي از دبيران كل تشكل‌هاي سياسي و شماري از فعالان سياسي كشور ديروز كليد را در قفل خانه احزاب چرخاندند تا باز شود. ساختمان جديد خانه احزاب، در تهران، خيابان وحدت اسلامي، چهارراه ابوسعيد، جنب مركز فعاليت‌هاي ديني شهرداري تهران قرار دارد.

ديگر دخالت نمي‌كنيم

معاون سياسي وزير كشور در اين مراسم با تاكيد بر اينكه بايد زمينه فعاليت احزاب قانوني فراهم شود،‌ گفت: خانه احزاب يك تشكل صنفي است و نبايد به اين خانه نگاه سياسي شود. محمدحسين مقيمي تاكيد كرد: هر زمان كه فعاليت و نقش نظارتي احزاب كمرنگ مي‌شود، چون نظارت عامه نيز كم مي‌شود، به فسادهاي مختلف برمي‌خوريم. وي با اشاره به اينكه نظارت عامه جامعه، از انحرافات پيشگيري مي‌كند و سبب مي‌شود راه صحيح طي شود، بيان كرد: اگر احزاب، قوي شكل بگيرند، كادرسازي كنند و اين كادرها در مديريت و اداره كشور به كار گرفته شود، يك كار حزبي سازمان يافته انجام شده و مي‌توانيم زودتر به اهداف مدنظر نظام برسيم. مقيمي با اشاره به تعطيلي خانه احزاب در ابتداي دولت يازدهم گفت: وزير كشور در همان موقع به معاون سياسي خود دستور داد كه راه‌اندازي مجدد خانه احزاب را در دستور كار قرار دهد.

وي افزود: به جهت اينكه مانع از كشيده شدن خانه احزاب به يك سمت و سوي مشخص شويم، تدبيري انديشيده شد كه مثلث اصولگرايان، اصلاح‌طلبان و مستقلين، خانه احزاب را مديريت كرده و هر سال يكي از اين جناح‌هاي سياسي، اين خانه را اداره كند. مقيمي تاكيد كرد: همان طور هم كه در انتخابات سال قبل شاهد بوديم، با اينكه مديريت خانه احزاب با گروه‌هاي اصولگرايي بود، اما در هيچ مقطعي جناحي عمل نكرد. قدرتعلي حشمتيان، رئیس خانه احزاب، با بيان اينكه حفظ حرمت همه جناح‌ها در خانه احزاب واجب است، تاكيد كرد: من به كسي اجازه نمي‌دهم كه به نهادهاي نظام و مديران دولت تدبير و اميد و اعضاي هيات رئيسه خانه احزاب از هر جناحي توهين شود.

«محمد‌حسن‌غفوري‌فرد» رئيس قبلي خانه احزاب نيز در اين جلسه با اشاره به تلاش‌هاي چندسال اخير براي خانه‌دار شدن احزاب ابراز اميدواري كرد كه رئيس جديد و اعضاي شوراي مركزي در رسيدن به اهداف خانه احزاب توفيق يابند. وي از وزير كشور و مديران وزارتخانه نيز براي كمك به گسترش و فعاليت احزاب تشكر كرد. غفوري فرد همچنين به احزاب توصيه كرد به دنبال حذف يكديگر نباشند و براي افزايش مشاركت مردم در انتخابات رياست‌جمهوري و شوراها در سال ۹۶ تلاش ويژه كنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار