تبلیغات

خطر نابودی در کمین خشکبار داخلی

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار گفت:قاچاق و واردات بی رویه آجیل و خشکبار خارجی کاهش تولید محصولات داخلی را به همراه داشته است.

نابودی در کمین آجیل و خشکبار داخلیعلیرضا ارزانی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به قاچاق آجیل و خشکبار اظهار داشت:بادام درختی، مغز گردو، کشمش، بادام زمینی، تخمه آفتابگردان و بادام هندی از جمله اقلامی است که طی سال های اخیر به صورت قاچاق وارد کشور شده است.

وی با بیان اینکه  بادام هندی تنها محصولی است که مشابه آن در داخل وجود ندارد، گفت: ممنوعیت واردات بادام هندی، قاچاق این محصول به کشور را رقم زده ، این درحالیست که باید بر اساس نیاز کشور از طریق مبادی قانونی ،با نظارت بهداشتی و تعرفه گمرکی به کشور واردشود تا از قاچاق این محصول جلوگیری به عمل آید.

ارزانی ادامه داد: برای جلوگیری از قاچاق انواع آجیل و خشکبار باید به بررسی علل ، ساماندهی عوارض گمرکی و نهادینه کردن فرهنگ میان آحاد جامعه بپردازیم چرا که واردات بی رویه این محصولات کاهش تولید محصولات داخلی را به همراه داشته است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در خصوص قاچاق محصولات مشابه داخل بیان کرد: قاچاق برخی محصولات مشابه داخلی از قبیل بادام درختی و گردو به سبب بالابودن قیمت تمام شده ، کیفیت پایین محصولات داخلی و کمبود این اقلام اتفاق می افتد که از این رو لازم است دولت به عنوان متولی امر تنها براین امر نظارت داشته تا واردات آجیل و خشکبار توسط بخش خصوصی انجام شود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار