تبلیغات

هشدار آمریکا در خصوص سفر به ترکیه

کد خبر: ۳۷۸۹۳۲

۲۸۶  بازدید

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای ضمن اشاره به بازداشت برخی اتباع آمریکایی-ترکیه‌ای در روزهای پس از کودتای نافرجام در ترکیه و حوادث تروریستی در برخی شهرهای مهم این کشور، نسبت به سفر توریست‌های آمریکایی به ترکیه هشدار داد.

وزارت خارجه آمریکا البته در مورخه 5 مرداد ماه و پس از کودتای نافرجام برخی از یگان‌های ارتش ترکیه، نسبت به سفر به ترکیه هشدار داده بود و امروز با این بیانیه جدید، هشدار قبلی را تمدید کرد.

در اعلامیه هشدار سفر جدید وزارت خارجه آمریکا همچنین گفته شده که مجوز خروج داوطلبانه اعضای خانواده کارمندان کنسول‌گری آمریکا در استانبول نیز تمدید می‌شود و این افراد می‌توانند مدت بیشتری را در خارج از خاک ترکیه سپری کنند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین گفته که تبعات اعلام وضعیت فوق‌العاده 3 ماهه از جانب دولت ترکیه و همچنین آثار اقدامات تروریستی اخیر در آنکارا، استانبول و غازی عینتاب را رصد خواهد کرد.

در بیانیه این وزارتخانه به دیگر پیامدهای کودتای نافرجام 25 تیر ماه هم اشاره شده و آمده «ما اخیراً دسترسی کنسولی روزانه به اتباع آمریکایی بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی ترکیه داشته‌ایم؛ برخی از این افراد، تابعیت ترکیه‌ای نیز دارند.»

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار