تبلیغات

تنها عامل انتقال شهدای منا به کشور

کد خبر: ۳۷۸۸۹۴

۳۱  بازدید

خبرگزاری فارس: سعید اوحدی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته دولت در ایلام اظهار داشت: ایران اسلامی تنها کشوری بود که توانست بین 39 کشور جهان اسلام اقدام به انتقال پیکر شهدای منا کند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تنها 39 پیکر به درخواست خانواده‌ها را در آنجا دفن کردیم، ادامه داد: این اقتدار تنها دو عامل داشت، عامل اصلی و اساسی در موفقیت ما در مقابل سعودی‌ها تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری بود که توانست این اتفاق بزرگ روی دهد.

این مسؤول اضافه کرد: مقام معظم رهبری با اعلام برخورد شدید و سخت با عربستان سعودی در بین دانش آموختگان نظامی پیام اقتدار ایران اسلامی را به عربستانی‌ها منتقل کرد و آنها در نخستین فرصت تغییر موضع داده و همکاری خود را با مسؤولان ایرانی در انتقال پیکر شهدای منا آغاز کردند.

اوحدی تصریح کرد: این پیام رهبری در دفاع از هموطنانمان توسط هیچ رهبری در جهان نظیر نداشته است و در تاریخ ماندگار و ثبت و ضبط خواهد ماند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان پس از پیام رهبری 6 هواپیمای اختصاصی برای انتقال شهدای منا را در اختیار مسؤولان جمهوری اسلامی قرار داد و همه پیکرهای شناسایی شده از عربستان بدون تشریفات قانونی به کشور منتقل شدند.

وی با بیان اینکه پیام رهبری خواب را از چشمان سعودی‌ها گرفت، افزود: عامل دوم در انتقال پیکرهای شهداء ایثار و فداکاری و گذشت مجموعه گروه تفحص بود که با عزم و جدیت گروه تفحص شهدای منا شناسایی می‌شدند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار