تبلیغات

شمخانی: ایران به طور مستمر کمک های خود را به افغانستان ادامه داده است

به گزارش افکارنیوز،

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز (دوشنبه) با صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با گرامیداشت یاد و نام شهید برهان الدین ربانی، اقدامات و فعالیت های وی در مسیر وحدت ملی افغانستان و بیداری اسلامی را بسیار تعیین کننده خواند و تاکید کرد: دیدگاه های منطقی و استوار این عالم مجاهد، الگوی مناسبی برای دولتمردان و همچنین نسل جوان افغانستان خواهد بود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: اشتراکات گسترده فرهنگی و تمدنی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان فرصت ها و ظرفیت های فراوانی را برای همکاری پدید آورده است که باید در مسیر شکوفایی اقتصادی، فرهنگی و سیاسی به خدمت گرفته شوند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان مشکلات و بحران های امنیتی در منطقه به ویژه خطر حضور گروه های تروریستی و تکفیری خاطرنشان کرد: با رویکردهای فعال در سطح منطقه و بین الملل باید با عوامل و زمینه های ایجاد و گسترش این گروه ها از جمله تفکرات داعش ساز و حامیان مالی آن مقابله کرد.

شمخانی گفت: مسائل مهم و اولویت دار کشورهای اسلامی از جمله خطر رژیم صهیونیستی و حضور نظامی و استعماری آمریکا با بهانه مبارزه با تروریسم از جمله موضوعاتی است که نباید در سایه رشد گروه های تکفیری مورد غفلت قرار گیرند.

وی افزود: در حالی که بسیاری از کشورها از انجام تعهدات خود برای جبران خسارت های ناشی از حمله نظامی به افغانستان و گسترش ناامنی ها شانه خالی کرده اند، جمهوری اسلامی ایران به طور مستمر کمک های انساندوستانه خود را به کشور دوست و برادر خود افغانستان ادامه داده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت مقابله با پدیده هایی مانند قاچاق انسان و مواد مخدر، اشرار و همچنین ارتقای همکاری مشترک در زمینه آب های مرزی براساس حقوق مشترک افزود: رونق اقتصادی در مناطق مرزی و بهره مند شدن مردم محروم این مناطق موجب کاهش زمینه های حضور و فعالیت گروه های تروریستی و تقویت ثبات و امنیت برای ایران و افغانستان خواهد شد.

صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان نیز در این دیدار با تقدیر از اقدامات و فعالیت های مثبت صورت گرفته از سوی ایران برای حل مشکلات افغانستان گفت: تلاش برای ایجاد انسجام سیاسی و همکاری با کشورهای دوست برای مقابله همه جانبه با افراط گرایی و تروریسم در کنار گسترش همکاری ها به ویژه با کشورهای همسایه، اولویت افغانستان است.

وزیر امور خارجه افغانستان گفت: با ورود نیروهای بومی و پلیس افغانستان به روند مبارزه با تروریسم اوضاع امنیتی کشور پیشرفت قابل توجهی را تجربه کرده است و گرچه دشمنان این کشور بی ثباتی را در کشور دنبال می کنند اما آرزوی دولت و ملت افغانستان رسیدن به آرامش و ثبات پایدار است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار