تبلیغات

شرایط آزادی مطبوعات در ترکیه بدتر می‌شود

به گزارش افکارنیوز،

گاردین نوشت: نگرانی هایی درباره تدابیری که مقامات ترکیه پس از کودتای نافرجام اتخاذ کرده اند، وجود دارد.

کونستانز لیچ خبرنگار روزنامه گاردین نوشت: آنکارا از زمان کودتای نافرجام در ماه گذشته، اقدامات خود را علیه رسانه ها گسترش داده به همین علت فعالان حقوق بشر از تدابیر دولت علیه روزنامه نگاران و خبرنگاران انتقاد کردند.

در این گزارش آمده است از زمان اعلام حالت فوق العاده در ترکیه، دولت بیش از صد موسسه رسانه ای از جمله 45 روزنامه، 16 شبکه تلویزیونی، 23 شبکه رادیویی، 12 مجله، 29 موسسه انتشاراتی و 3 آژانس خبری را تعطیل کرده و حکم بازداشت بیش از 100 روزنامه نگار هم صادر شده است.

خبرنگار این روزنامه معتقد است که "اعتماد" در سیستم قضایی ترکیه کاهش یافته، تا حدی که جان دوندار مدیر مسئول سابق روزنامه جمهوریت از سمت خود استعفا کرده و علت آن را بی اعتمادی خود به دادگاهها عنوان کرده است.

دوندار که در خارج از ترکیه زندگی می کند، گفته که خودش را حداقل تا زمانی که حالت فوق العاده به پایان برسد، تسلیم نخواهد کرد. 

بنابراین گزارش، با افزایش فشارها بر موسسه های رسانه ای در ترکیه، گروه کوچکی از روزنامه نگاران برجسته از تاسیس یک روزنامه الکترونیکی به امید مقابله با قطب بندی سیاسی خبر دادند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار