تبلیغات

کارخانه فرآوری معدن طلا در شهرستان فاریاب راه‌اندازی می‌شود

به گزارش افکارنیوز،

محمود اسکندری‌نسب امروز در حاشیه  بازدید از معدن طلا شهرستان فاریاب اظهار داشت: معدن طلا این شهرستان حدود 3 هزار سال سابقه  دارد که تا 3 سال قبل عملیاتی نشده بود و  تاکنون حدود 5 میلیارد تومان حفاری مجدد در این معدن انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش ذخیره معدن طلا در این شهرستان تصریح کرد: ذخیره این معدن در مرحله نخست 182 کیلو گرم و بعد از اینکه فعالیت اکتشافی آن تکمیل شد به حدود 700 کیلوگرم در سال افزایش یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با بیان اینکه ذخیره قابل ملاحظه‌ای در این کوهستان در حال استخراج است، اظهار داشت: تاکنون حدود 20 هزار تن ذخیره در این معدن استخراج شده است.

اسکندری‌نسب با تاکید براینکه در مدت یک سال آینده کارخانه فرآوری این معدن راه اندازی می‌شود، تصریح کرد: جواز تاسیس این کارخانه صادر شده است و در طی  تفاهم‌نامه‌ای با سرمایه‌گذاران کارخانه فرآوری در حد ظرفیت این معدن احداث می‌شود.

وی گفت: مرحله اجرایی این کارخانه نیز به کمک سرمایه‌گذار خارجی در حال انجام است و در تلاش هستیم که  ظرفیت معادن طلای در این منطقه فعال شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با بیان اینکه راه‌اندازی معدن طلای دیگر در مجاورت این معدن در حال اقدام است، افزود: فعالیت اکتشافی آن تمام شده، گواهی کشف و پروانه بهره‌برداری اخذ شده که به زودی این معدن وارد چرخه بهره‌برداری معادن منطقه می‌شود.

اسکندری‌نسب اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود در تمامی نقاط منطقه جنوب کرمان به ویژه شهرستان فاریاب عملیات اجرایی معادن آغاز شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان بیان کرد: در شهرستان فاریاب صدور پروانه اکتشاف و بهره‌برداری 35 درصد رشد داشته است.

بهرام امیری فرماندار شهرستان فاریاب نیز در این بازدید اظهار داشت: در سه سال گذشته در شهرستان فاریاب اقدامات بزرگی در زمینه صنعت و معدن انجام شده است.

وی با بیان اینکه سه کارخانه فرآوری معادن نیز در این شهرستان راه اندازی شده است تصریح کرد: مقرر شده است که کارخانه فرآوری طلا این شهرستان به زودی راه اندازی شود.

امیری افزود: در زمینه صنعت، معدن 682 نفر به شکل مستقیم و 2 هزار 766 نفر به طور غیر مستقیم اشتغالزایی شده و اگر این روند پیش رود ما در این شهرستان مشکل بیکاری را نخواهیم داشت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار