تبلیغات

چایخانه درختی روی درخت 300 ساله

کد خبر: ۳۷۴۷۳۵

۵۴۸  بازدید

معمار «هیروشی ناکامورا» همیشه مجذوب این بود که چطور بعضی کلاغ ها چوب رختی هایی که پیدا می کنند به عنوان عناصر ساختاری لانه هایشان به کار می گیرند. با این ایده در ذهن وقتی سازنده خانه درختی «کوبایاشی» برای یک ساخت یک چایخانه در یک جای غیرمعمول با او تماس گرفت، فرصت منحصربفردی خودش را به او نشان داد.

برترین ها: معمار «هیروشی ناکامورا» همیشه مجذوب این بود که چطور بعضی کلاغ ها چوب رختی هایی که پیدا می کنند به عنوان عناصر ساختاری لانه هایشان به کار می گیرند. با این ایده در ذهن وقتی سازنده خانه درختی «کوبایاشی» برای یک ساخت یک چایخانه در یک جای غیرمعمول با او تماس گرفت، فرصت منحصربفردی خودش را به او نشان داد. چایخانه ای 10 متر بالاتر از زمین در یک درخت 300 ساله که دقیقا در کنار کوه و مشرف به اقیانوس در استان شیزوئوکای ژاپن قرار دارد.

او با استفاده از یک چوب لباسی به عنوان نقطه شروع چایخانه لانه پرنده آتامی را طراحی کرد و از انواع تکنیک های ساخت و ساز با حداقل تهاجم به محیط و حداکثر حفاظت از تمامیت درخت استفاده کرد.


او توضیح می دهد: «آویزها نه تنها خیلی بادوامند بلکه خیلی هم الاستیک هستند و نسبت به شاخه ها قلاب بهتری برای اتصال هستند، از این رو برای سرهم سوار کردن آسان تر هستند. کلاغ ها ماهرانه پرواز می کند و با استفاده از چیزهای طبیعی و مصنوعی یک محیط زندگی راحت و کابردی می سازند.» بنابراین چایخانه یک به یک ساختار داربستی سبک وزن تبدیل شد که به جای اینکه به طور مستقیم روی آن لنگر بیندازد، در هماهنگی کامل با شاخه های درخت است.

برای فونداسیون برای امتناع از استفاده بتن و حفاری بزرگ مقیاس پایه های ستون به دقت بین ریشه ها قرار داده شده است. طرح این ساختمان این امکان را برای بازدیدکنندگان باز گذاشته تا با جمع کردن شاخه ها از دامنه کوه و جای دادن آن ها روی دیوارهای داخلی، لانه سازی را تجربه کنند. 

چایخانه درختی روی درخت 300 ساله  چایخانه درختی روی درخت 300 ساله  چایخانه درختی روی درخت 300 ساله  چایخانه درختی روی درخت 300 ساله  چایخانه درختی روی درخت 300 ساله  چایخانه درختی روی درخت 300 ساله  چایخانه درختی روی درخت 300 ساله  چایخانه درختی روی درخت 300 ساله  چایخانه درختی روی درخت 300 ساله 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار