تبلیغات

مشکلات محله اقدسیه روی میز کمیته نظارت شورای شهر تهران / از تجمع معتادان تا رها شدن زمین‌ها

مشکلات محله اقدسیه روی میز کمیته نظارت شورای شهر تهران / از تجمع معتادان تا رها شدن زمین‌ها

جامعه > مشکلات مردم - از تجمع معتادان تا رها شدن زمین‌های بلاصاحب و بی‌تکلیف در محله اقدسیه شهر ری، مشکلاتی بود که روی میز کمیته نظارت شورای شهر تهران قرار گرفت تا برای رفع آنها چاره شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جلسات رسیدگی به مشکلات محلات مختلف شهر تهران به محله اقدسیه شهر ری رسید. محسن پیرهادی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران در راستای بررسی مشکلات محلات منطقه 20، طی جلسات مختلفی با حضور کارشناسان کمیته نظارت و مدیریت شهری به بررسی مشکلات و خواسته های شورایاری، هیئت امنا و اهالی محله اقدسیه پرداخت.
پیرهادی تعیین تکلیف ساختمان متروکه سینما مرمر را یکی از مهمترین خواسته های شورایاری و هیئت امنای این محله برشمرد و گفت: ساختمان سینما مرمر در ابتدای خیابان زکریای رازی واقع گردیده که بیش از 30 سال بلااستفاده رها شده است.
پیرهادی در ادامه گفت: این ساختمان به عنوان سینما در قبل از انقلاب بنا شدد و با توجه به اینکه سینماها در آن زمان تحت مدیریت و خط دهی پهلوی برای ابتذال استفاده می شده.
پیرهادی ادامه داد: پس از سالها از این ساختمان بهره برداری نشد. طبق بررسی به عمل آمده این مرکز در حال حاضر تحت تملک کمیته امداد امام خمینی(ره) است و به دلیل عدم رسیدگی، این بنا به صورت متروکه درآمده و حتی قسمتی از دیوار پیرامونی ساختمان در یکی از کوچه های فرعی تخریب و مأمن معتادان و بزه کاران شده بود که با پیگیری های شورایاری و شهرداری، محل ورود معتادان مسدود شد.
او با اشاره به اینکه مالکیت کمیته امداد بر این ملک محرز است، گفت: این ارگان با ساماندهی این ملک می توانست از این مجموعه جهت تأمین بخشی از هزینه ها و کمک رسانی به مددجویان، ولو اندک، بهره مند شود و حتی از این ساختمان جهت کارآفرینی برای مددجویان استفاده کند یا اینکه در آن مجموعه فرهنگی احداث شود که با این اقدام، مشکلات و اختلال بصری پیش آمده نیز رفع می شد که تاکنون این اتفاق نیفتاده است.
عضو هیات رئیسه شورای شهر، ساماندهی و تعیین تکلیف زمین بایر واقع در خیابان ورامین، کوچه شهید جورکشان را از دیگر خواسته های اهالی عنوان کرد و گفت: طبق بررسی های به عمل آمده، ملک متعلق به یکی از ارگان های دولتی است که به دلیل عدم رسیدگی، این زمین در حال حاضر محل انباشت زباله شده که طی مکاتبه ای، از شهرداری خواستار پیگیری موضوع و رفع این مشکل شده ایم.
پیرهادی عدم تعیین تکلیف زمین زراعی واقع در پشت ساختمان شهرداری ناحیه یک شهرداری منطقه 20 را از دیگر مشکلات این محله عنوان کرد و گفت: این زمین در طرح احداث خیابان قرار دارد که به دلیل عدم تملک توسط شهرداری و رهاشدن زمین توسط مالک، در حال حاضر توسط معتادان و بزه کاران با ساخت آلونک هایی مورد استفاده قرار گرفته است، که می بایست اقدام لازم توسط نیروی انتظامی تهران بزرگ به منظور جمع آوری معتادان و همچنین اقدام لازم توسط شهرداری به منظور تعیین تکلیف و ساماندهی این زمین به عمل آید.
پیرهادی با بیان اینکه احداث میدان میوه و تره بار نیز از دیگر خواسته های اهالی این محله است، گفت: به منظور توزیع متوازن امکانات رفاهی در شهر به ویژه در محلات کم بضاعت، می بایست این موضوع توسط سازمان میادین شهرداری پیگیری و اقدام شود.
پیرهادی در پایان گفت: کلیه خواسته ها و مشکلات محله اقدسیه از شورایاری و هیئت امنای این محله اخذ شد و مکاتبات لازم با شهردار تهران و معاونت های مربوطه و ارگانهای ذیربط صورت گرفته و پیگیری موارد مطروحه در کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران، در دست اقدام است.


46231

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار