تبلیغات

با حشرات سفید بالک چه کنیم؟

خسرو صادق نیت افزود: سفید بالک‌ها حشراتی هستند که معمولا در اواخر تابستان در برخی شهرها مانند تهران دیده می شوند، این حشرات عامل انتقال هیچ بیماری نیستند و خطری برای سلامت افراد محسوب نمی شوند.

وی ادامه داد: فقط ممکن است ورود این حشرات به مخاط بینی یا چشم، تحریک کننده و آزاردهنده باشد که بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل استفاده از ماسک‌های ساده کاغذی یا پارچه ای است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد: استفاده از این ماسک های ساده برای جلوگیری از ورود این حشرات به دستگاه تنفسی فوقانی و مخاط بینی و چشم در بیشتر افراد کفایت می‌کند و نیاز به اقدام خاص دیگری نیست اما اگر این مشکل و تحریک زیاد باشد، استفاده از سرم شست‌وشوی مخاط بینی نیز توصیه می‌شود.

صادق‌نیت در پاسخ به پرسشی درباره منشا این حشرات گفت: سازمان محیط زیست و شهرداری باید در این مورد پاسخگو باشد، البته شهرداری تهران، امسال اقدامات موثرتری نسبت به سال گذشته برای کنترل و کاهش این حشرات انجام داده و به همین علت در سال جاری میزان این حشرات در شهر تهران کمتر شده است.

مگس سفید یا سفیدبالک، حشره کوچکی است که سطح بدن و بال آن با پودر سفید رنگی پوشیده شده است و ورود آن به بینی، چشم یا دهان می تواند تحریک کننده، حساسیت‌زا و آزاردهنده باشد و باعث آبریزش چشم، عطسه یا سرفه شود. این حشره از حدود سال 1392 در شهر تهران دیده می‌شود.

234 42

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار