تبلیغات

محكوميت بيست و نه ميلياردي و ضبط كالا شركت دوو براي قاچاق يخچال

محسنی اژه ای: پرونده ی کالاهای قاچاق در تعزیرات حکومتی بوده و خبری که من از این پرونده دارم این است که حکم صادر شده است و کالا ضبط شده و جزای نقدی هم که معادل کالا هست هم صورت گرفته ولیکن نمی دانم که حکم قطعی شده است یا خیر چون این حکم قابل تجدید نظرخواهی است.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : حجت الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام پرونده محموله بزرگ قاچاق یخچال‌های ساید بای ساید «دوو» در بندر شهید رجایی که در بهمن ماه سال گذشته کسف شده بود، گفت: این پرونده در تعزیرات حکومتی است.

وی افزود: البته خبری که من از این پرونده دارم، این است که حکم صادر و کالا ضبط شده و جزای نقدی هم که معادل کالا هست، هم صورت گرفته؛ ولیکن نمی دانم که حکم قطعی شده است یا خیر؟ چون این حکم قابل تجدید نظرخواهی است.


محسنی اژه‌ای در پایان گفت: دادگاه بدوی حکم داده و چون دو پرونده بود، ۲۹ میلیارد جزای نقدی این پرونده بوده است.

در همین حال، عزیزالله کناری دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان بهمن ماه سال گذشته با اعلام جزئیات کشف یک محموله بزرگ قاچاق یخچال‌های ساید بای ساید در بندر شهید رجایی گفت: ۵۲ کانتینر ۴۰ فوت توسط ماموران گمرک شهید رجایی کشف شد که در این کانتینرها، بیش از ۲ هزار دستگاه یخچال وجود دارد.

وی اعلام کرد: ارزش هر یک از یخچال‌های شناسایی شده اگر ارزان حساب کنیم، حدود ۵ میلیون تومان است و شرکتی رسمی آن را وارد کرده، منتها این واردات به نام قطعات یخچال اظهار شده که تعرفه و حقوق گمرکی آن حدود ۷ درصد است اما چنانچه به درستی اظهار می‌شد، ۷۶ درصد به آن تعرفه گمرکی تعلق می‌گرفت.

کناری خاطرنشان کرد: بر این اساس حدود دو میلیارد تومان حقوق دولتی از طریق این اظهار نادرست در حال ضایع شدن بود که جلوی آن گرفته شد. مبدأ این یخچال‌ها کشور کره جنوبی با مارک «دوو» بوده است.

به گفته دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هرمزگان، واردکنندگان این کالاها یک باند بودند.

به گزارش پارسینه، یک باند قاچاق کالا در پوشش واردات قانونی لوازم و قطعات تولید یخچال، اقدام به قاچاق یخچال خارجی می‌کرد که بهمن ماه سال گذشته در گمرک جنوب کشور (گمرک شهیدرجایی) این محموله بزرگ کشف و ضبط شده است.

این باند قاچاق کالا سعی کرده بود که با جاسازی یخچال‌های خارجی در پشت کانتینرها و قرار دادن قطعات و لوازم تولید یخچال در جلوی کانتینر آن را به داخل کشور وارد کند.

در این شیوه سه ردیف قطعات در جلوی کانتینر قرار گرفته و در پشت این سه ردیف یخچال‌های «ساید بای ساید» جاسازی شده بودند.  

در حال حاضر تعرفه واردات یخچال خارجی ۶۴ درصد و واردات قطعات ۷ درصد است، ضمن اینکه ارز دولتی برای حمایت از تولید داخلی به قطعات وارداتی یخچال تعلق می‌گیرد اما به یخچال ساخته شده وارداتی تعلق نمی‌گیرد.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار