تبلیغات

نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه به جای داعش علیه یکدیگر می‌جنگند

95/06/08 - 01:45

شماره: 13950608000043

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/LZA1IN کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

روزنامه واشنگتن پست با اشاره به تحولات چند روز گذشته در سوریه گزارش داد که نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه به جای اینکه با داعش بجنگند علیه یکدیگر می‌جنگند.

خبرگزاری فارس: نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه به جای داعش علیه یکدیگر می‌جنگند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن با اشاره به تحولات چند روز اخیر در شمال سوریه نوشت؛ نیروهای مورد حمایت آمریکا در سوریه به جای اینکه با داعش بجنگند با یکدیگر می‌جنگند.

براساس این گزارش، بعد از تصاحب یک روستا در شمال سوریه توسط شورشیان سوری از دست نیروهای کرد، این دو گروه که هر دو مورد حمایت آمریکا هستند اکنون با یکدیگر نبرد شدیدی را آغاز کرده‌اند.

واشنگتن پست افزود: درگیریها بعد از آن تشدید شد که ترکیه و شورشیان سوری مورد حمایت آن درصدد برآمده تا از پیشروی کردها و تسلط آنها بر مناطق بیشتر به ویژه در مناطق نزدیک مرز ترکیه جلوگیری کنند. این موضوع نبرد بین آنها را تشدید کرده است. 

این گزارش افزود، تشدید جنگ بین نیروهای کرد سوریه و نیروهای موسوم به ارتش آزاد این نگرانی را به وجود آورده است که توجهات را از نبرد با داعش به سوی مسائل دیگر متمرکز کند. همچنین این مساله احتمالا باعث تشدید تنش میان آنکارا و واشنگتن خواهد شد.

براساس این گزارش، نیروهای مورد حمایت ترکیه طی روزهای اخیر موفق شده‌اند حدود 10 روستا را از دست نیروهای کرد خارج کنند درحالیکه تنها یک روستا را از چنگ داعش خارج کرده اند.

ارتش ترکیه پنجشنبه هفته گذشته (24 آگوست) به بهانه مبارزه با تروریست‌های داعش و نیروهای کُرد تحت عنوان عملیات «سپر فرات» وارد خاک سوریه شد و بعد از چند ساعت شهر مرزی جرابلس را اشغال کرد.

ترکیه در این عملیات از گروه‌های تروریستی موسوم به ارتش آزاد حمایت کرد و قرار است این گروه‌ها نیروهای کرد را به کرانه باختری رودخانه فرات عقب برانند.

انتهای پیام/م

 

http://fna.ir/LZA1IN

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار