تبلیغات

ناکامی حملات تروریستی در «غوطه شرقی» دمشق و شمال «حماه»

95/06/07 - 22:43

شماره: 13950607001741

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/VXF0H0 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

همزمان با پاکسازی بخش‎های وسیعی از «غوطه شرقی» دمشق و نزدیک شدن نیروهای سوری و مقاومت به شهرک راهبردی «دوما»، عناصر تروریستی «جیش الاسلام» حملات سنگینی را برای کاهش فشارها انجام دادند.

خبرگزاری فارس: ناکامی حملات تروریستی در «غوطه شرقی» دمشق و شمال «حماه»

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، تروریست ها که تنگ تر شدن حلقه محاصره را به خوبی در حومه شهرک دوما احساس کرده اند، عملیاتی را برای تامین امنیت مواضع از غرب این شهرک آغاز کردند.

به گزارش بین الملل فارس، عناصر تروریستی در ابتدا مواضع نیروهای سوری را در شهرک «حرستا» هدف قرار دادند و توانستند پس از چندین ساعت درگیری به سوی این منطقه پیشروی کنند.

اما نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت ساعتی قبل موفق شدند با انجام حملات معکوس تروریست ها را از حومه شهر ک حرستا عقب برانند و مناطق اشغال شده را بازپس بگیرند.

اندازه بزرگتر نقشه اینجا    

در درگیری های ساعت گذشته ده‎ها تن از تروریست ها کشته و تعدادی دیگر نیز از منطقه متواری شدند.

نیروهای مقاومت و سوری در ادامه به پاکسازی حومه شهرک حرستا بسنده نکردند و با تعقیب تروریست ها موفق شدند اتاق عملیات آنها را منهدم کنند.

با نابودی اتاق عملیات تروریست‌ها، عملیات آنها در کمتر از 12 ساعت با شکست روبه رو شد و در روزهای آینده باید منتظر حمللات جدید ارتش سوریه باشند.

آخرین خبرها از شمال استان حماه حاکی از آن است که عناصر تروریستی نیز برای تامین امنیت بیشتر مناطق تحت کنترل خود عملیاتی را در محور شهرک معرکبه انجام دادند، اما نیروهای سوری و دفاع ملی با رصد تحرکات تروریست ها و شناسایی مسیر عملیات  تروریست ها توانستند آنها را با حملات توپخانه ای و سپس حملات زمینی غافل گیر کنند.

انداز بزرگتر نقشه اینجا    

به گزارش بین الملل فارس، در این درگیری ها یک تانک و چندین خودروی مجهز به دوشکای تروریست ها منهدم شد و دهها تن از تروریست ها کشته شدند.

در یک ماه گذشته ارتش سوریه با عملیات های متعدد علاوه بر تامین امنیت مسیرهای منتهی به شهرک سلمیه، توانست شهرک های معرکبه، مضحه توینه و زنکحیه را به طور کامل پاکسازی کند و در مقابل تروریست ها نیز در دو هفته گذشته با چندین حمله درصدد بودند مناطق آزاد شده را مجدد اشغال کنند که هر بار با شکست روبه رو شدند.

انتهای پیام/ح

 

 

 

http://fna.ir/VXF0H0

اخبارمرتبط :

95/06/07 - 16:04

95/06/07 - 17:15

95/06/07 - 12:25


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار