تبلیغات

خودداری بیمارستان ماسال از پذیرش زنان باردار

به گزارش افکارنیوز،

بیمارستان رسالت ماسال، به علت نبود پزشک متخصص زنان، از پذیرش خانم‌های باردار جهت زایمان خودداری می کند.

این بیمارستان که از اسفند ماه سال گذشته با استعفای رئیس خود مواجه شد و از آن زمان، رئیس شبکه بهداشت و درمان ماسال، با حفظ سمت سرپرستی آن را به عهده دارد، با مشکلات عدیده ای روبرو است.

به گفته شاهدان عینی، زنان بارداری که به بیمارستان ماسال مراجعه می کنند، به علت عدم حضور متخصص زنان، به بیمارستان های شهرستان های اطراف ارجاع داده می شوند.

نبود متخصص زنان باعث شده است که حتی برای زایمان طبیعی هم نمی توان در بیمارستان بستری شد. چرا که بواسطه حفظ ایمنی و نیاز احتمالی به سزارین، وجود پزشک متخصص برای زایمان طبیعی نیز الزامی است.

علاوه بر اینها، شنیده ها حکایت از رفتن تنها متخصص بیهوشی بیمارستان در روزهای آتی دارد. در صورت رفتن این متخصص، امکان انجام هرگونه عمل جراحیِ نیازمند به بیهوشی، وجود نخواهد داشت.

یکی از مراجعه کنندگان به بیمارستان رسالت ماسال در گفتگو با خبرنگار ماسال نیوز گفت: " برخی از مراجعه کنندگان به بیمارستان آنقدر ضعف مالی دارند که حتی برای پرداخت هزینه رفت و برگشت با مشکل مواجه اند. در چنین شرایطی چگونه می شود به او گفت برای زایمان برو صومعه سرا یا رشت؟ جواب خطرات احتمالی انتقال زنان باردار از ماسال به رشت را چه کسی می دهد؟ حتما باید خدای نکرده در این مسیر تلفات بدهیم تا مسئولین فکری به حال بیمارستان ما کنند؟ "

ماسال در شرایطی چنین روزهایی را پشت سر می گذارد که مدتی قبل وزیر بهداشت با اعتماد بنفسی ستودنی از زایمان مردم در کف زمین، پیش از دولت یازدهم سخن گفت.

آقای وزیر! اینجا ماسال است. مردم کف بیمارستان هم نمی توانند زایمان کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار