تبلیغات

اولتیماتوم عضو سابق کمیسیون امنیت به آمریکا درباره تفنگداران

به گزارش افکارنیوز،

محمدحسن آصفری عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و جولان دادن برخی از ناوها در نزدیکی آبهای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: هدف اصلی آمریکایی ها از حضور در خلیج فارس این است که منطقه را ناامن کنند و در پرتو این ناامنی حضور خود را تقویت ببخشند و از منابع خلیج فارس استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به حساسیت و موقعیت بسیار ارزشمند منطقه خلیج فارس آمریکایی ها به هیچ وجه دست از این منطقه برنمی دارند و به دنبال این هستند که حضور خود را در خلیج فارس تثبیت کنند.

آصفری با بیان اینکه حضور ناوهای آمریکایی در نزدیکی آبهای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران بیشتر برای آن است که قبح حضور خودشان در این منطقه را بشکنند گفت: آنها فکر می کنند که ایران نسبت به حراست از آبهای سرزمینی خودش کوتاه خواهد آمد درحالیکه آمریکایی ها باید این را بدانند که اگر دفعه قبل ما 10 تفنگدار آنها را با واسطه رها کردیم اگر مجددا این اتفاق بیفتد جمهوری اسلامی به این سادگی ها سربازان آنها را رها نخواهد کرد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه مقصر اصلی حضور آمریکایی ها در منطقه کشورهای حوزه خلیج فارس هستند تصریح کرد: امنیت منطقه را کشورهای حوزه خلیج فارس می توانند تامین کنند نه آمریکایی ها و اگر کشورهای حوزه خلیج فارس با یکدیگر متحد شوند، مطمئنا آمریکایی ها به خودشان اجازه نخواهند داد که در این منطقه حضور پیدا کنند.

وی در پایان تاکید کرد: بهتر است تا دیر نشده کشورهای حوزه خلیج فارس از هر انعقاد هر نوع قراردادی که حضور نظامیان آمریکا در منطقه را تداوم می بخشد پرهیز کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار