تبلیغات

كاهش نرخ سود تسهیلات بانك کشاورزی به ۱۵درصد

مدیرعامل بانک کشاورزی از کاهش نرخ سود تسهیلات کشاورزی به ۱۵ درصد خبر داد و گفت: با توجه به اینکه نرخ تمام شده ما بالاتر از اینها است، اما توافق کردیم که نرخ سود سرمایه‌گذاری را کاهش دهیم.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : مرتضی شهیدزاده صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته دولت از افزایش تعداد کارگزاری‌ های خارجی بانک کشاورزی خبر داد و گفت: پیش از برجام و در زمان تحریم تنها 4 کارگزاری این بانک در کشورهایی مثل ترکیه، هند و چین فعال بود، اما اکنون بیش از 70 کارگزاری خارجی در کشورهای مختلف فعالیت دارند.

وی با اشاره به رقابت تنگاتنگی که در بازار بانکی کشور وجود دارد، اظهار داشت: با همه اینها توانسته‌ایم بیشترین منابع را جمع‌آوری کرده و در بخش اقتصادی بالاترین رشد اقتصادی را داشته‌ باشیم تا حدی که اکنون بیش از 10 ماه ذخیره استراتژیک در محصولات اساسی کشاورزی داریم.

شهیدزاده از کاهش نرخ تسهیلات سرمایه‌گذاری این بانک از 18 درصد به 15 درصد در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: علی‌رغم آنکه نرخ تمام شده ما بالاتر از اینهاست، اما توافق کردیم که نرخ تسهیلات را کاهش دهیم، تا حدی که در تسهیل کارکرد رتبه اول را در بین بانک‌ها داریم و تا 15 شهریور کل تعهدات خود را در ارتباط با بنگاه‌های کوچک و متوسط انجام می‌دهیم.

وی یکی دیگر از کارهای مهم دولت در سال 94 را افزایش سرمایه بانک کشاورزی عنوان کرد و افزود: در سال 94 ، 500 میلیارد تومان به سرمایه بانک کشاورزی اضافه شد، صددرصد آن تخصیص یافت که صرف پشتیبانی مالی و امنیت غذایی در کشور شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی از اختصاص 5 هزار میلیارد تومان از محل کارمزدهای بانک مرکزی برای افزایش سرمایه سه بانک خبر داد و گفت: این رقم برای بانک‌های ملی، سپه و کشاورزی در نظر گرفته شده بود که اکنون بیش از 3 هزار میلیارد تومان آن برای افزایش سرمایه بانک کشاورزی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: کمیسیون کشاورزی مجلس نیز مصوب کرده که هرساله مطابق با نیاز بانک کشاورزی و برآورده‌های بین‌المللی این بانک افزایش سرمایه داشته باشد که اگر تصویب شود، اجرایی خواهد شد.

شهیدزاده از آخرین وضعیت گشایش اعتبار اسنادی در این بانک نیز گفت: در سال 94 توانستیم 4 میلیارد دلار ال‌سی بازکنیم که 70 درصد آن مربوط به نهاده‌های بخش کشاورزی و صنایع وابسته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار