تبلیغات

ظریف ونزوئلا را به مقصد تهران ترک کرد

به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در پایان اولین سفر دوره ای خود به آمریکای لاتین پس از رایزنی با مقامات ونزوئلا این کشور را به مقصد تهران ترک کرد.

ظریف که یکشنبه هفته گذشته عازم آمریکای لاتین شده بود، در طول این سفر با مقامات کوبا، نیکاراگوئه، اکوادور، شیلی، بولیوی و ونزوئلا دیدار و رایزنی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان را در این سفر یک هیات اقتصادی ٦٠ نفره از مسئولان و مدیران عالی بخش خصوصی و بیش از ٢٠ نفر از مدیران بخش های اقتصادی دولتی ظریف را در این سفر همراهی می کنند و در کوبا، نیکاراگوئه و اکوادور، شیلی و بولیوی همایش های تجاری و اقتصادی با حضور بخش های خصوصی ایران و این کشورها برگزار شد.

امضای یک توافقنامه و یک یادداشت تفاهم همکاری‌های بانکی بین ایران و اکوادور، امضای یادداشت تفاهم برقراری مکانیسم مشورت‌های سیاسی بین ایران و شیلی و امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های صلح‌آمیز در علوم و فناوری فضایی بین ایران و بولیوی از دیگر رخ دادهای سفر دوره ای ظریف به 6 کشور آمریکای لاتین بود.

همچنین در سفر به بولیوی عالی‌ترین نشان دولت این کشور به وزیر خارجه ایران اعطا شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار