تبلیغات

خبر خوش فانی/صدور مجوز استخدام در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: مجوز جذب 20 هزار نفر برای استخدام در آموزش و پرورش اخذ شده است که 10 هزار نفر آن سال آینده از طریق آزمون استخدامی جذب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : علی‌اصغر فانی ظهر امروز در نشست صمیمی با فرهنگیان استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: 10 هزار نفر دیگر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان در سال 99 جذب خواهند شد.

وی یکی از وعده‌های آقای روحانی، تشکیل دولت پاکدستان و راستگویان بود که امروز با گذشت 3 سال شاهد تحقق این وعده هستیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در بحث دیپلماسی و ارتباط با دنیا بسیار موفق بوده است، گفت: ایران و اسلام‌هراسی که در دنیا توسط دشمنان تبلیغ می‌شود الان در اذهان عمومی مردم دنیا مطرح نیست.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز حضور ایران در بسیاری از منازعات منطقه‌ای و جهانی، حضوری کارگشا و کارشناسی است و بدون حضور ایران هیچ موضوعی حل و فصل نمی‌شود و این قدرتی بوده که جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی ایفا کرده است.

فانی به موفقیت تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی در مذاکرات با 6 ابرقدرت جهانی اشاره کرد و افزود: پافشاری تیم مذاکره کننده بر حقوق ملت ایران و در نهایت به فرجام رسیدن برجام از دیگر توفیقات قابل توجه و ارزشمند دولت تدبیر و امید است.

وی با بیان اینکه در بخش اقتصادی نیز با وجود تحریم‌های گسترده جهان دولت توفیقات قابل توجهی داشته است، خاطرنشان کرد: تورم 40 درصدی در زمانی که دولت تدبیر و امید سر کار آمد الان به کمتر از 9 درصد رسیده است.

* رشد 4 درصدی در حوزه اقتصاد

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دولت یازدهم با عملیاتی کردن رهنمودهای رهبری و فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی ضمن مهار تورم، شاهد رشد 4 درصدی در حوزه اقتصاد به جای رقم منفی 6.8 دهم درصد که در دولت قبلی وجود داشت هستیم.

فانی با بیان اینکه مباحث اقتصادی امروز مهم‌ترین اولویت دولت است، گفت: زیرساخت‌های رونق اقتصاد در کردستان در حال آماده شدن است و نوید تحولات بزرگ در این حوزه وجود دارد.

به گفته وی، آرامش و امید به آینده امروز در مردم بیش از گذشته وجود دارد که این نیز از دستاوردهای ارزشمند دولت تدبیر و امید است.

وزیر آموزش و پرورش به توفیقات دولت در اجرای طرح تحول سلامت نیز اشاره کرد و اظهار داشت: کاهش هزینه‌های درمان برای مردم و رشد صنعت دارویی از اقدامات دولت در این زمینه بوده است.

فانی با بیان اینکه در بخش کشاورزی بعد از 12 سال به خودکفایی دست یافته‌ایم، افزود: در حوزه آموزش و پرورش نیز اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته که این تاثیرات را در گزارشاتی که امروز در بخش آموزش و پرورش استان ارائه شد به‌خوبی می‌توان احساس کرد.

وی توسعه عدالت آموزشی را از مهم‌ترین اهداف دولت در حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: زمینه‌سازی و فراهم‌سازی امکان بهره‌مندی و دسترسی آحاد جامعه به آموزش از مهم‌ترین اولویت‌های دولت در این حوزه بوده است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کل کشور بیش از 100 مدرسه با یک دانش‌آموز فعال است و این اقدام با توجه به عدالت آموزشی انجام گرفته است.

فانی تصریح کرد: امروز این ادعا را داریم که هیچ دانش‌آموزی در سطح کشور وجود ندارد که به دلیل نبود امکانات از ادامه تحصیل محروم شده باشد.

وی افزود: البته در برخی موارد مشکلات اقتصادی و فرهنگی ممکن است موجب ترک تحصیل دانش‌آموزی شده باشد، اما هیچ دانش‌آموزی به واسطه نبود امکانات آموزشی از تحصیل عقب نمی‌ماند.

* حقوق فرهنگیان قریب به 85 درصد رشد داشته است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 400 هزار دانش‌آموز متوسطه در مراکز شبانه‌روزی آموزش و پرورش خدمات دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: امروز به کمک دولت و البته خیرین بستر توسعه عدالت آموزشی در سراسر کشور فراهم شده است.

فانی همچنین از رشد 80 درصدی بودجه آموزش و پرورش در طول سه سال دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: پرداخت حق مرزش بعد از سال‌ها که مصوبه آن اجرایی نشده بود در اول تیرماه سال گذشته به همت دولت تدبیر و امید به صورت فراگیر اجرایی شد

به گفته وی، در زمینه معیشتی فرهنگیان نیز در طول سه سال دولت تدبیر و امید میانگین حقوق فرهنگیان قریب به 85 درصد رشد داشته است.

فانی از رشد 2.7 درصدی سهم آموزش و پرورش از سبد بودجه دولت در طول 3 سال گذشته خبر داد و افزود: این افزایش نشان می‌دهد که دولت به اهمیت و نقش آموزش و پرورش کاملا آگاهی دارد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه پرداخت حق بازنشستگان آموزش و پرورش در سال 93 تمام تلاش خود را به کار بستیم که در کوتاه‌ترین زمان صورت بگیرد، اما خزانه دولت واقعا پاسخگو نبود.

وی با بیان اینکه پرداخت حق بازنشستگان در سال 93 اعتباری بالغ بر یک‌هزار و 50 میلیارد تومان نیاز داشت، گفت: برای پرداخت این مهم از دو بانک اعتباری بالغ بر 900 میلیارد تومان تسهیلات گرفتم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار