تبلیغات

کارت های اعتباری بین المللی ابزاری کارآمد در مبادلات مالی

کارت‌های اعتباری بین المللی سبب سهولت پرداخت در تعاملات مالی می‌شود و می‌تواند در جذب گردشگران، تجار و بازرگانان نقش مهمی داشته باشند و نیازهای مردم در سفرهای خارجی را رفع کند.

کارت های اعتباری بین المللی ابزاری کارآمد در مبادلات مالیمحمدرضا غفوری کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار بورس،بانک وبیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص کارت های اعتباری بین المللی گفت: کارت‌های هدیه دلاری همیشه در اقتصاد ایران وجود داشته و با سقف اعتبارهای مختلفی از جمله 1000 دلار فعالیت می‌کرد و برخی ارائه دهندگان و شرکت‌ها در این عرصه فعال بودند. این گونه کارت‌ها سقف مشخصی  اعتبار دارند و مردم می‌توانند آن را خریداری کنند که پس از استفاده امکان شارژ مجدد وجود دارد.

وی در ادامه افزود: این کارت‌های اعتباری ارزی معمولا مختص استفاده تجار نیست و برای خریدهای خاص و کوچک طراحی شده و نمی‌تواند تأثیر زیای در رونق کسب و کار داشته باشد اما مستر کارت یا ویزا کارت کارکردهای متفاوت و البته مهم‌تری خواهد داشت.

این کارشناس بانکی در مورد کارکرد کلی کارت‌های اعتباری بین المللی اظهار داشت: این کارت‌ها سبب سهولت پرداخت در تعاملات مالی می‌شود و می‌تواند در جذب گردشگران، تجار و بازرگانان نقش مهمی داشته باشند و نیازهای مردم در سفرهای خارجی را رفع کند و امکان خرید مقالات برای دانشجویان و حضور در همایش‌های بین‌المللی را برای اساتید و محققان فراهم آورد.

غفوری در ادامه افزود: استفاده از کارت‌های اعتباری با توجه به گسترش تعاملات جهانی ضروری است و شرکت‌ها و بانک‌های مختلف آسیایی و اروپایی آن را ارائه می‌دهند که می‌توان از آنها استفاده کرد.

وی در پایان تأکید کرد: ما باید زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های لازم را فراهم کنیم تا بتوانیم هم خود کارت‌های اعتباری صادر کنیم و هم از کارت‌های اعتباری جهانی و معتبر استفاده نماییم.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار