تبلیغات

افتتاح 4 طرح فولادی تاپایان سال

رییس هیئت عامل ایمیدرو از افتتاح 4 طرح فولادی تاپایان سال خبرداد و افزود: تحقق این امر ما را در جهت طرح جامعه فولادکشور کمک خواهد کرد.

افتتاح 4 طرح فولادی تاپایان سالبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان کرباسیان رییس هیئت عامل ایمیدرو در نشست خبری به مناسبت هفته دولت گفت:معدن و صنایع معدنی نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد به همین منظور این مجموعه با تمام تلاش به احیای طرح های نیمه تمام و راکد پرداخت وسعی برآن دارد تا از خام فروشی جلوگیری کند.

وی در ادامه گفت:از 7 طرح فولادی که ایمیدرو در دست بهره برداری دارد 4 طرح تا پایان سال افتتاح می شود.

کرباسیان در تشریح طرح های فولادی فوق تصریح کرد: فولاد سپید دشت تا پایان شهریور ماه آماده بهره برداری خواهد بود همچنین فولاد میانه، نی ریز و شادگان  نیز  طی چند ماه آینده افتتاح می شوند.

رییس هیئت عامل ایمیدرو  در ادامه با اشاره به اینکه تا پایان تابستان به ظرفیت آهن اسفنجی کشور 3 میلیون 200 هزار تن افزوده خواهد شد، افزود: علاوه بر این ظرفیت فولاد مبارکه نیز از 5.4 به 7.2 افزایش می یابد که همه اینها ما را در جهت طرح جامعه فولاد کمک خواهد کرد. 

وی اظهار داشت: در طرح های متوقف شده کنسانتره و گندله در سنگان ، کرمان و بندر عباس  فعال شد که حاصل آن افزایش ظرفیت کنستانتره کشور به میزان 5 میلیون تن بود همچنین به ظرفیت گندله سازی نیز 20 میلیون تن افزوده شد که این امر نقش بسزایی در جلوگیری از خام فروشی دارد.

رییس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به نقش مهم اکتشافات در کشور افزود:80هزار متر حفاری و 13 میلیارد تومان هزینه در حوزه اکتشاف در سال قبل انجام شد که امر یک رکورد است. 

کرباسیان با اشاره به تحریم ها در سالهای گذشته افزود:در سال 93 کارخانه تولید طلای زرشوران افتتاح  شد که  به دلیل نبود ماشین آلات مناسب این پروژه نتوانست به ظرفیت اصلی برسد اما امسال با  مشاور جدیدی که به این پروژه ملحق شدظرفیت طلای این کارخانه به  40 تن رسید.

انتهای پیام/ 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار