تبلیغات

تروریست های سوریه به جان هم افتادند

کد خبر: ۳۷۷۵۷۶

۱۰  بازدید

خبرگزاری ایرنا: روز شنبه گروهی از تروریست های موافق ترکیه با گروهی از معارضان مسلح رقیب خود در سوریه درگیر شدند.

خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر به نقل از منابع آگاه از ماهیت این دو گروه جزئیاتی منتشر نکرد و افزود: درگیری بین دو گروه معارض در روستای العمارنه واقع در 10 کیلومتری جنوب جرابلس رخ داد؛ جایی که چندی پیش نیروهای مورد حمایت ترکیه آن را از اشغال داعش درآورده اند. این در حالی است که روایت های متعدد و بعضا متناقضی از طرف های مشارکت کننده در این درگیری بیان شده است.

بخشی از نیروهای کرد شمال سوریه که گفته می شود در ائتلاف با نیروهای موسوم به «سوریه دموکراتیک» هستند اعلام کرده اند که درگیری های شدیدی بین تشکیلات مورد حمایت این ائتلاف موسوم به «شورای نظامی جرابلس» و یگان تانک های ترکیه در این منطقه درگرفته است.


خبرگزاری رویترز در خبری دیگر اعلام کرد که جنگنده های ترکیه مواضع گروه های وابسته به نیروهای دمکراتیک کرد سوریه را در شهر مرزی جرابلس در شمال این کشور هدف قرار دادند.


ترکیه بامداد چهارشنبه بعداز یک سری عملیات هوایی و آتش توپخانه از نقطه مرزی کارکامیش واقع در نقطه مقابل جرابلس سوریه، با حدود 20 دستگاه تانک و شماری نیروی مکانیزه وارد خاک سوریه شد. هدف پاکسازی داعش از مرزهای ترکیه اعلام شده بود ولی گویا داعش پیشتر از این عملیات باخبر شده و شهر را ترک کرده بود. لذا ورود ارتش ترکیه به منطقه با مقاومتی روبرو نشد و درگیری خاصی نیز با داعش گزارش نشده است.


وسعت این عملیات در عرضی به طول 70 کیلومتر و عمقی به طول 40 کیلومتر بحث می شود ولی ارتش ترکیه فعلا تا عمق 10 کیلومتری پیش رفته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار