تبلیغات

خادم: از امروز برنامه ریزی برای المپيك ٢٠٢٠ آغاز شده است/ جایگاه فنی و افتخارات محمد بنا فراموش نشود

وی ادامه داد: از تمامی پیشکسوتان و بزرگان کشتی بویژه اعضای محترم شوراهای فنی تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی، روسای هیئت های کشتی استان ها، خانواده های محترم قهرمانان تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی كشور، مربیان سازنده این قهرمانان، مسئولان بانک پاسارگاد تنها حامی تیم های ملی، تمامی كادرهای اجرایی سازمان مدیریت كشتی كشور، اعم از داوران، كاركنان اداری و خدماتی، و سایر عزیزانی كه در مسیرآماده سازی قهرمانان تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی ایران، برای حضور در رقابت های المپیك برزیل، نهایت كمك و همكاری لازم را برای كسب افتخاری ملی داشتند، سپاسگزارم.

رییس فدراسیون کشتی افزود: همچنین از مسئولان و اهالی محترم رسانه شامل رسانه ملی، خبرگزاری ها و روزنامه ها که همواره در کنار ورزش ملی کشور قرار داشته اند، قدردانی می نمایم.، قطعا تلاش های این عزیزان در انعکاس اخبار کشتی در رقابت های المپیک ریو، و صبوری و همراهی ایشان به دلیل محدودیت های موجود برای همكاری كامل کادرهای فنی و کشتی گیران، قابل احترام و قدردانی است.

خادم تصریح کرد: از كادرهای فنی تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی كشور و قهرمانان ارزشمند این دو تیم كه همه تلاش خود را برای كسب افتخار در المپیك برزیل بكار بستند و در مجموع یکی از نتایج برتر تاریخ حضور تیمهای ملی كشتی ایران در رقابت های المپیك را رقم زدند، تشكرمی کنم.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد کسب دو مدال برنز تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت های المپیک ریو اظهار داشت: همه مردم عزیز ایران بخوبی می دانند كه حضور در مسابقات بزرگ، همیشه با موفقیت مورد انتظار همراه نیست. فراز و نشیب در ورزش قهرمانی، بخشی از ذات ورزش قهرمانی است، و بزرگترین مربیان و قهرمانان ورزش در جهان نیز، این فراز و فرود را تجربه می كنند. در این مدت محمد بنا و قهرمانان تیم ملی كشتی فرنگی، برای آماده سازی لازم، با تمام توان زحمت كشیدند.

خادم: از امروز برنامه ریزی برای المپيك ٢٠٢٠ آغاز شده است/از مردم ایران سپاسگزارم

خادم تصریح کرد: قهرمانان تیم ملی كشتی فرنگی ایران، فرزندان بزرگ و افتخار آفرین تیمهای ملی كشتی ایران در حال حاضر بوده و هستند. آنها تمامی آبروی خود را به میدان مبارزه آورده بودند. اعضای محترم شورای فنی تیمهای ملی كشتی فرنگی نیز تلاش نمودند، بدلیل شرایط خاص تیم ملی كشتی فرنگی، كه در سه وزن فاقد سهمیه المپیك بود، و برنامه های فنی فشرده ای را باید با حضور در رقابتهای گزینشی، جام جهانی كشتی فرنگی، و تورنمنت های آماده سازی دنبال می نمود، نهایت همكاری را، حتی با گذشتن از نظرات فنی خود، با كادرفنی تیم ملی داشته باشند.

وی ادامه داد: من مطمئن هستم با ارزیابی دقیق اعضای شورای فنی، و برداشت های فنی سرمربی تیم ملی از وضعیت تیم در المپیك، بزودی سرمایه های ارزشمند كشتی فرنگی برای كسب افتخارات بزرگ، مجدداً سازماندهی خواهند شد.

خادم تاکید کرد: محمد بنا یكی از سرمایه های فنی بزرگ ورزش كشور و یك مربی حرفه ای است.، بنا سرمربی باغیرتی است.ضمن احترام به تمامی نظرات پیشكسوتان و كارشناسان محترم كشتی فرنگی كشور، بعنوان عضو كوچكی از خانواده بزرگ كشتی، تقاضا دارم نقد عملكرد فنی موجب نشود جایگاه فنی و افتخارات این سرمربی عزیز فراموش شود.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد برنامه های آینده کشتی کشور گفت: معتقد هستم كه به لطف خدا، و حمایت عموم مردم عزیز ایران از ورزش ملی كشور، كشتی ایران می تواند همیشه جایگاه خود را بعنوان مدعی اصلی كسب عنوان قهرمانی در مسابقات المپیك و جهانی حفظ نماید، در صورتی كه؛ ضمن تنظیم و اصلاح دائم "سیستم بسترسازی"(برای شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه در سنین پایه)، سیستم كارگاه های فنی (برای شناسایی و پرورش استعدادهای برتر در رده سنی جوانان و امید)، و سیستم گلخانه ای( برای پرورش برترین استعدادهای فنی در هر وزن در رده سنی بزرگسالان) در قالب ساختار فنی مشخص ، الزام به اجرا قانون "فرآیند انتخابی تیم های ملی كشتی كشور " متناسب با برنامه های بین المللی هر سال، با نهایت جدیت در سازمان مدیریت كشتی ایران دنبال شود.

وی افزود: فرآیند انتخابی تیم ملی می باید هر سال باتوجه به شرایط رقابتهای اصلی (المپیك - جهانی- بازی های آسیایی- جام جهانی - آسیایی) در تقویم جهانی آن سال تنظیم شود. بر این اساس باید حضور كشتی گیران واجدشرایط در مسابقات انتخابی تیم های ملی بعنوان اصل اول، و توجه به سایر ویژگی مورد نظر فرآیند(عملكرد كشتی گیر در میادین خارجی، نظم اخلاقی و امادگی فنی- جسمی- روانی) بعنوان اصول جانبی، مبنای ارزیابی مدعیان هر وزن برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در هر سال فنی محسوب شود.

خادم ادامه داد: از این راه می توانیم سال به سال، ضمن افزایش تدریجی توان فنی تیمهای ملی خود، در مسابقات بزرگ جهانی و المپیك نیز، همیشه تركیبی از قهرمانان جوان و با تجربه را، در تیمهای ملی كشتی فرنگی و آزاد بزرگسالان داشته باشیم. باید توجه داشت گرچه رعایت این قانون ممكن است بعضاً هزینه های سنگینی نیز به لحاظ فنی برای كادرهای فنی تیمهای ملی در مسابقات بزرگ و مهمی چون مسابقات المپیك و جهانی داشته باشد، اما در نهایت به سود منافع ملی كشتی ایران در عرصه های بین المللی خواهد بود.

خادم: از امروز برنامه ریزی برای المپيك ٢٠٢٠ آغاز شده است/ جایگاه فنی و افتخارات محمد بنا فراموش نشود

وی تصریح کرد: رعایت این قانون كلیدی، باید اصل مهم و محوری تشكیل تمامی تیم های ملی كشتی در تمامی رده های سنی در كشور باشد.پایبندی به این قانون موجب می شود،" امید " در میان جوانان مستعد كشتی كشور، برای دستیابی به عناوین بزرگ كشتی در جهان، همواره زنده بماند، و از دل رقابت داخلی، میان استعدادهای برتر كشتی ایران در هر وزن، ستاره های متعددی همیشه در آسمان كشتی ایران و جهان بدرخشند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در مورد عملکرد این تیم در رقابت های المپیک 2106 ریو اظهار داشت: لازم می دانم بعنوان سرمربی تیم ملی كشتی آزاد در المپیك، نگاه كلی به عملكرد كشتی گیران تیم ملی كشتی ازاد نیز داشته باشم. ابتداء از اعضای محترم شورای فنی تیم های ملی كشتی آزاد كشوركه در روند انتخاب و آماده سازی تیم ملی كشتی آزاد بیشترین هدایت و حمایت ممكن را اعمال داشتند، تشكر می كنم. از مربیان و سایر همكاران عزیزم ( کادر سرپرستی و پزشكی)كه شاهد زحمات بی دریغ و شبانه روزی آنان بوده ام، و نیز قهرمانان زحمتکش تیم ملی كشتی آزاد كه تمرینات طاقت فرسایی را برای كسب افتخار در المپیك برزیل تحمل كردند، سپاسگزارم.

وی ادامه داد: اما اگر چه داشتن بهترین عملکرد در بیست سال اخیر در این رویداد بزرگ، و میزان رضایتمندی نسبی مردم عزیز ایران از این عملكرد در المپیك برزیل، می تواند ملاك ارزیابی قلمداد شود، اما انتظار من از فرزندانم در تیم ملی كشتی آزاد، بیش از اینها بوده و هست. مطمئن باشید؛

-زجر و رنج رضا یزدانی در تمرینات با پایی مصدوم ، و درد جانكاه ناشی از تضییع حق او.

-شعور و كلاس فنی برتر حسن رحیمی در كشتی جهان ، بهمراه شخصیت مهربان ، برادروار و محوری او در جمع اعضای تیم ملی.

-اندیشه و غیرت كمیل قاسمی در نبرد با حریفانی كه حدود پانزده كیلو از او سنگین تر بودند، بهمراه شخصیت مقید ، صبور، و متین او در مواجهه با مشكلات.

- شجاعت و دلاوری و دلاوری و دلاوری حسن یزدانی كه باهماهنگی كادر فنی در مدت ده ماه از جایگاه نفر دوم مسابقات جهانی امریكا در وزن ٧٠ كیلو ، باصعود به یك وزن بالاتر (٧٤ كیلوگرم)به جایگاه نفر اول المپیك دست یافت ، بهمراه پاكی و اعتقادات راسخ این فرزند عزیز.

برای مردم ایران فراموش نشدنی است.

هم چنین استقامت ، زحمت و رنج فراوان جوان نجیب كشتی ایران، علیرضاكریمی در تمرینات، و ضعف ناشی از نجابت بیش از حد و فقدان جنگندگی لازم او ، بر روی تشك . و نیز ذوق و زحمات فراوان میثم نصیری برای اماده كردن خود برای حضور در المپیك ، و بی تجربگی و فقدان تمركز ناشی از عدم سابقه حضور در میادین بزرگ .

از ضعف های قابل مشاهده در مسابقات المپیك برزیل محسوب می شود، كه امیدوارم این قهرمانان عزیز، از هم اكنون با مشورت كادر فنی و مربیان مربوطه، برای رفع انها، چاره اندیشی كنند.

خادم گفت: در پایان به تمامی مردم عزیز، پیشكسوتان، مدیران، مربیان، داوران، دست اندركاران، و قهرمانان كشتی كشور اعلام می كنم؛ از امروز، برنامه ریزی برای حضور شایسته و قدرتمند تیم های ملی كشتی ایران، در المپیك ٢٠٢٠ "توكیو " آغاز شده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار