تبلیغات

سایت‌های خبری از گوگل حقوق می‌گیرند!

به گزارش افکارنیوز،

بر اساس قانون جدید پیشنهادی در اروپا، انتشار دهندگان اخبار این حق را خواهند داشت تا از شرکت های بزرگ فناوری همانند گوگل و فیس بوک به دلیل استفاده از محتوای آن ها درخواست پرداخت حقوق کنند. این قانون به منظور بهبود درآمد شرکت های رسانه‌ای سنتی ارائه شده است.

این طرح در راستای افزایش فشارهای منتشرکنندگان در اروپا ارائه شده است. گوگل و فیس بوک توانسته اند سهم عظیمی از تبلیغات آنلاین را جذب کنند، این در حالیست که درآمد انتشار دهندگان اخبار به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

در صورتی که این قانون به تصویب برسد، گوگل نیاز خواهد داشت تا برای استفاده از متن سایت های خبری در سرویس هایی همانند گوگل نیوز، هزینه پرداخت کند.

این حقوق در حال حاضر برای پخش کنندگان موسیقی وجود دارد و کمیسیون اروپایی امیدوار است آن را به سرویس های خبری گسترش دهد. بر اساس این طرح، انتشار دهندگان مطالب امیدوار هستند تا برای 50 سال تحت حمایت آن قرار گیرند. 

بر اساس این طرح، انتشار دهندگان می توانند از گوگل برای انتشار مطالبشان تقاضای دریافت حقوق نکنند. بر این اساس گوگل می تواند به روش فعلی، مطالب آن ها را مورد استفاده قرار دهند.

تلاش های قبلی برای دریافت حق انتشار مطالب از گوگل، تاکنون به موفقیت دست نیافته اند. هنگامی که اسپانیا طرحی مشابه را اجرا کرد، گوگل بخش اخبار اسپانیایی خود را تعطیل کرد و شبکه های خبری آلمان پس از کاهش شدید ترافیک تصمیم گرفتند تا هزینه ای از گوگل دریافت نکنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار