تبلیغات

توپ پُرِ یک مدیرنفتی در حمایت از قراردادهای نفتی


علی اکبر شعبانپور در نشستی آموزشی با موضوع الگوی جدید قراردادهای نفتی با بیان این مطلب افزود: استفاده از سرمایه خارجی در صنعت نفت ضرورتی انکار ناپذیرست زیرا نبود فناوری و سرمایه سبب تاخیر در برداشت از مخازن مشترک شده است.

وی گفت: در حالی که قطر سالهاست از لایه پارس جنوبی برداشت می کند ایران هنوز نتوانسته برداشت نفت از این لایه را آغاز کند؛ ما از همان اول قصد داشتیم این لایه را با توان داخلی توسعه دهیم، اما 14 سال از قرارداد آن می گذرد و برداشت ایران از این لایه نفتی همچنان صفر است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس تاکید کرد: بحث ما این است که صنعت نفت ایران برای فعالیت هایی مانند برداشت سهمش از لایه نفتی پارس جنوبی و دیگر میدانهای مشترک به سرمایه و فناوری نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان این که، هم اکنون بحث افت فشار را داریم و حفظ و نگهداشت در میدان پارس جنوبی از ضرورتها به شمار می آید، اظهار کرد: فقط سازه ایستگاه‌های تقویت فشار که برای حفظ و نگهداشت این مخزن مشترک استفاده می شود، 10 تا 20 هزار تن وزن دارد که زیرساختهای آن موجود نیست و لازمه اش بهره مندی از فناوریهای روزآمد دنیاست.

به گفته وی، هم اکنون برای حل این مسئله مشاورانی را در اختیار گرفتیم، اگرچه اندکی دیر شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار