تبلیغات

زندگی متفاوت سوپراستارهای والیبال ایران / چرا سوپراستارهای والیبال ازدواج نمی‌كنند؟

چهره‌هایی كه طرفداران آنها را نوجوانان تشكیل می‌دادند و با روی كار آمدن اینستاگرام آمار دقیق‌تری نسبت به والیبال‌دوستان منتشر شد.

چرا سوپراستارهای والیبال ازدواج نمی‌كنند؟

زندگی خصوصی چهره های والیبال ایران


چهره‌هایی كه طرفداران آنها را نوجوانان تشكیل می‌دادند و با روی كار آمدن اینستاگرام آمار دقیق‌تری نسبت به والیبال‌دوستان منتشر شد. سعید معروف، محمد موسوی و شهرام محمودی در راس توجه كاربران بودند اما شرایط مختلف سطح محبوبیت این 3 بازیكن را تغییر داد.


اسم ستاره‌های ورزشی اغلب پسوند بازیكنان فوتبالی بود كه معمولا قبل یا بعد المپیك‌ها كشتی‌گیرها و وزنه‌برداران هم به این جمع اضافه می‌شدند. رشته‌هایی كه در مسابقات جهانی طلا می‌آوردند در كنار بازیكنان فوتبال با بیشترین استقبال در مجامع عمومی روبه‌رو می‌شدند و لقب استارهای ورزشی به آنها داده می‌شد تا اینكه تیم ملی والیبال ایران به لیگ جهانی راه پیدا كرد.

بازیكنانی نزدیك به دو متر قد با فیزیك مناسب و البته چهره‌هایی كه زمینه معروف شدن‌شان را بیشتر از هر ورزشكار دیگری دارند. آنها به مسابقات جهانی راه پیدا كردند و بردهای پشت سر هم‌ محبوب‌ترشان كرد؛ طوری که رفته‌رفته در خیابان‌ها و مكان‌های عمومی شناخته می‌شدند و از آنها عكس و امضا گرفته می‌شد تا اینكه آن نتایج باورنكردنی و فوق‌العاده رقم خورد و در مقطعی والیبالیست‌ها به محبوب‌ترین چهره‌های ورزشی تبدیل شدند.

چهره‌هایی كه طرفداران آنها را نوجوانان تشكیل می‌دادند و با روی كار آمدن اینستاگرام آمار دقیق‌تری نسبت به والیبال‌دوستان منتشر شد. سعید معروف، محمد موسوی و شهرام محمودی در راس توجه كاربران بودند اما شرایط مختلف سطح محبوبیت این 3 بازیكن را تغییر داد.

 معروف بعد از كاپیتانی تیم ملی، ترانسفر به زنیت‌كازان روسیه، كسب جایزه بهترین پاسور لیگ جهانی و از همه مهم‌تر آرایش جدید صورتش با ریش‌های بلند بیش از هر وقت دیگری مورد توجه قرار گرفت. او حالا در اینستاگرام بیش از یك میلیون فالوئر دارد و تمرینات تیم ملی همیشه میزبان طرفداران زیادی است كه پشت درب‌های آزادی منتظر می‌مانند تا ستاره‌های تیم ملی و شخص سعید معروف از مقابل آنها با ماشین عبور كند.

سیدمحمد موسوی دومین والیبالیست محبوب نزد كاربران صفحات مجازی محسوب می‌شود كه او هم اهل اینستاگرام است. موسوی اولین والیبالیست مطرحی بود كه صفحه شخصی برای خود باز كرد تا با طرفدارانش رابطه مستقیمی داشته باشد و تا قبل از ورود سعید معروف به این عرصه او یكه‌تاز بود. موسوی پست‌های جنجالی كمی نداشت و بارها مجبور به پاك كردن عكس یا اظهارنظراتی می‌شد كه انتقادات شدیدی را به همراه داشت و آخرین آن به پست شركت نكردن در رژه افتتاحیه المپیك برمی‌گردد.

شهرام محمودی دیگر والیبالیست محبوبی است كه به نظر می‌رسد تاهل او در سن كم دلیلی شد تا زندگی شخصی او مثل سایر بازیكنان مورد توجه نباشد. با این حال او در شهرهای مختلف طرفداران بسیار زیاد و معمولا در سالن‌های بازی بیشترین هوادار را دارد اما فعالیت بسیاری در صفحات مجازی ندارد.

بعد از این 3 فوق‌ستاره نوبت بازیكنانی می‌شود كه همچنان در جمع ورزشكاران محبوب قرار می‌گیرند اما با 3 نفر اول فاصله قابل‌توجهی دارند. فرهاد قائمی، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، عادل غلامی، فرهاد ظریف و میلاد عبادی‌پور هم دیگر والیبالیست‌هایی هستند كه فعالیت نسبی در صفحات مجازی دارند و كابران زیادی پیگیر زندگی آنها هستند اما مساله مهم اینكه در بین والیبالیست‌ها هنوز بازیكنانی هستند كه با این حجم از طرفداران به دلایل متفاوتی هنوز تصمیم به ازدواج نگرفتند و مجرد هستند. میرسعید معروف، سیدمحمد موسوی، فرهاد قائمی و امیر غفور مجردهای تیم ملی والیبال هستند كه فعلا این نوع زندگی را در پیش گرفته‌اند اما با شرایطی متفاوت كه خصوصیات منحصربه‌فرد خود را دارند:

سعید معروف؛ آرامش با صدای مادر

اگر بخواهیم كمی از چهره والیبالی سعید دور شویم او به صورت خلاصه چنین خصوصیاتی دارد

بدترین خاطرات ورزشی سعید معروف مصدومیت شدید از ناحیه مچ پا در بازی‌های جوانان جهان و ۲۴ ساعت تب ۴۰ درجه در مسابقات جام باشگاه آسیا با تیم پیكان است. الگوی خاصی در ورزش ندارد ولی همواره علی دایی را به عنوان یك ورزشكار تحسین می‌کند. میرسعید معروف بین سفر‌هایی كه به كشور‌های خارجی داشته است، سفر به فیلیپین را هیچ گاه فراموش نمی‌كند! چرا كه در آن سفر همه‌چیز از جمله بیماری حتی قایق‌سواری را نیز تجربه کرده. سعید معروف درباره سبك ویژه پنجه‌اش می‌گوید كه هر چه هست، حاصل تمرین و تلاش است و ازكسی الگو نگرفته. میرسعید معروف تلاش می‌كند وارد هر كاری كه می‌شود بهترین باشد. او گاهی هم آشپزی می‌كند.

 سعید معروف اوقات فراغت كمی دارد اما اگر وقت كند یا به شنا می‌پردازد یا وقتش را با خانواده می‌گذراند. خیلی اهل سینما رفتن نیست ولی برنامه‌های تلویزیونی و به طور ویژه‌برنامه‌های ورزشی را نگاه می‌كند. یكی از آرزو‌های میرسعید معروف زیارت خانه خداست. دوپینگ سعید معروف در ورزش توكل به خداوند است؛ البته به بیان خودش تلاش می‌كند همواره قبل از مسابقه، اگر شده حتی چند ثانیه با مادرش صحبت كند تا انرژی بگیرد. به گفته خودش صدای مادر به او آرامش و انرژی می‌دهد.

سعید معروف یك خواهر مهربان و یك خواهرزاده كوچك دارد، خانواده‌دوست است و تلاش می‌كند بیشتر وقتش را با خانواده بگذراند، میرسعید معروف به موسیقی خیلی علاقه دارد و اگر بتواند می‌خواهد یك ساز ایرانی یاد بگیرد. او فوتبال ایرانی را زیاد نگاه نمی‌كند اما فوتبال اروپایی‌ها را از دست نمی‌دهد و معتقد است تماشا كردن فوتبال جذاب‌تر از بقیه رشته‌های ورزش است! طرفدار بارسلونای اسپانیاست. آرایشگاه میرسعید معروف در سعادت‌آباد است و غذای بیرون از خانه زیاد می‌خورد. او که مشتری ثابت رستوران نزدیك خانه‌شان است، غذای‌های ایرانی را دوست دارد. اما بیشتر از همه به ‌آش رشته و قورمه‌سبزی مادرش علاقه دارد.

او همچنین به ساعتش بسیار زیاد اهمیت می‌دهد و می‌گوید مرد‌ها باید ساعت مچی شیك دست‌شان كنند، مارك ساعت میرسعید ورساچه است و هر چند سال یك ساعت می‌خرد. كفش‌های سعید معروف حتما باید اوریجینال باشد. او كفش‌هایش را در سفر به ژاپن می‌خرد؛ در ضمن دست فرمانش اصلا خوب نیست! چند سال پیش یك تصادف بد داشت اما پلی‌استیشن خیلی بازی می‌كند و با بارسلونا همه تیم‌های اروپایی را شكست داده است.

سیدمحمد موسوی؛ كمی اهل جنجال

سیدمحمد موسوی عراقی متولد ۳۱ مرداد ۱۳۶۶ در دزفول. او به دلیل پسوند خانوادگی‌ای كه دارد مدت‌ها همه فكر می‌كردند كه اصالتا عراقی است و حتی در این باب رسانه‌های عربی به این قضیه دامن زدند تا اینكه وی عنوان کرد اصالت او اراكی بوده اما به سبب مشكلاتی به دزفول مهاجرت كرده و به جای پسوند اراكی عراقی به او اطلاق شده است.

 پدر محمد موسوی معلم ورزش بوده است ولی الان بازنشسته شده و مادرش خانه‌دار است. محمد موسوی دو خواهر دارد كه هر دوتا والیبالیست هستند البته به والیبال نگاهی حرفه‌ای ندارند ولی به هر حال پیشرفت‌شان چشمگیر بوده است. او مدت‌هاست دزفول را به مقصد كرج ترك كرده و در حال حاضر در منطقه عظیمیه كرج زندگی می‌كند.

موسوی طرفداران پر و پا قرصی دارد كه بعضی اوقات پست‌های او در اینستاگرام سر و صداهای زیادی به پا می‌كند تا جایی که او بارها مجبور به پاك كردن آنها شده است. با تمام این مسائل او آن چنان اهل ریخت و پاش نیست و مدت‌هاست كه یك سانتافه مدل قدیمی دارد. لباس‌های شیك و به روز می‌پوشد اما همراه خانواده زندگی می‌كند و ماشین آنچنانی سوار نمی‌شود.

موسوی رستورانی در منطقه پاسداران به‌تازگی تاسیس كرده است كه طرفدارانش آنجا سراغ او می‌آیند اما بیشتر زمان خود را در اردوی تیم‌های ملی و مسابقات داخلی و خارجی می‌گذراند.

شهرام محمودی؛ شكارچی

شهرام محمودی متولد 1367 در كرج است كه خانواده او كاملا والیبالی هستند. بهنام محمودی برادر بزرگ‌تر او از ستاره‌های فراموش نشدنی والیبال است كه با حضور در لیگ ایتالیا خودش را مطرح‌تر از همیشه كرد. برادر كوچكش هم با شهرام هم‌تیمی است و او هم در لیگ برتر توپ می‌زند و تمامی آنها علاقه زیادی به تفریحات طبیعی دارند.

 شهرام بیشتر وقت خود را با خانواده و پسر كوچكش در باغی كه اطراف تهران دارد می‌گذراند و علاقه زیادی به شكار دارد. معمولا با حیوانات خانگی خود سروكله می‌زند و در باغ كوچكی كه دارد خودش را حسابی سرگرم كرده است. در كنار این علایق باید اسب‌سواری و شنا را هم به آنها اضافه كرد كه با این مسائل می‌توان متوجه شد كه شهرام زیاد اهل ماشین‌بازی یا تجملات این‌چنینی نیست. او که حالا یك پسر كوچک هم دارد، بیشتر سرش گرم خانواده است و شرایط متفاوتی با دیگر ستاره‌ها دارد.

 
چرا ازدواج نمی‌كنند؟

وضعیت تاهل والیبالیست‌ها حالا تبدیل به دغدغه‌ای جدی برای طرفداران آنها شده است و در همه جای دنیا با خبر شدن از زندگی شخصی ستاره‌ها و پیگیری حریم شخصی از مهم‌ترین و البته جذاب‌ترین اخبار محسوب می‌شود اما ستاره‌های والیبال در پاسخ می‌گویند: «باید پیش بیاید» یا اینکه « هنوز تصمیم خاصی نگرفته‌ام.» با این حال بازی‌های تیم ملی و پیشرفت والیبال هم كار را برای آنها سخت كرده است. به طوری كه آنها در سال حداقل 4 تا 6 ماه كاملا از خانواده دور هستند و این مشكل اصلی بازیكنان متاهل است. فرهاد ظریف گفته است به همین دلیل مجبور به ترك همسرش شده است چون این طور زندگی او را اذیت می‌كرد.

شهرام محمودی هم قصد دارد بعد از المپیك برای برطرف كردن مشكلات خانوادگی و مسائلی كه دوری از خانه پیش می‌آورد از تیم ملی خداحافظی كند تا بیشتر در كنار همسر و پسرش باشد. شاید مشكلات بازیكنان متاهل كمی مجردها را محتاط‌تر كرده است و شاید منتظرند دوران بازی ملی تمام شود تا بعد زندگی متاهلی را تشكیل دهند چرا كه زندگی با خانواده و بازی در تیم ملی برای تمام والیبالیست‌ها سخت است.

سال ازدواج والیبالی‌ها

در دو سال اخیر به یك باره تعداد مجردهای والیبالی كم شد و اكثر آنها تشكیل زندگی دادند. مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور، آرمین تشكری و مهدی مرندی در 2 سال اخیر به جمع متاهلان اضافه شدند و با اینكه زندگی مشترك برای‌شان سخت است اما آنها تصمیمی جدی گرفته‌اند. البته ازدواج این بازیکنان در شرایطی خاص صورت گرفته است كه زندگی مشترك آنها مشكلات كمتری داشته باشد. میلاد عبادی‌پورو آرمین تشكری ازدواج فامیلی كرده‌اند. همسر مجتبی میرزاجانپور و همسر پوریا فیاضی هم از والیبالیست‌های تیم ملی هستند و به نوعی این زندگی‌های مشترك طوری شكل گرفته كه درك مستقیم در آن جاری باشد چرا كه در غیر این صورت كار برای‌شان سخت می‌شود. شاید همین پیچیدگی‌ها و سختی زندگی مشترك است كه مجردها را برای ازدواج در تنگنا قرار داده است كه با دقت بیشتری پا به زندگی جدید بگذارند.

مجله زندگی ایده آل

اخبار مرتبط :

مراسم بدرقه والیبالیست ها در هتل المپیک تهران + تصاویر

بازگشت والیبالیست ها پس از کسب سهمیه المپیک به ایران + تصاویر

سعید معروف از زندگی شخصی و والیبالیست شدنش می گوید!

اولین سلفی والیبالیست های ایرانی در دهکده المپیک +عکس

سلفی والیبالیست ها و همسرانشان با احسان علیخانی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار